Respawn.pl

Astralis, NiP i G2 Esports wystąpią na sztokholmskim Majorze!

Autor: Marcin Kapusta

Zmagania w Intel Extreme Masters Fall 2021 wyłoniły pierwszych uczestników Majora ze Starego Kontynentu. W Sztokholmie z pewnością zobaczymy Astralis, NiP oraz G2 Esports!

Astralis to pierwsza europejska drużyna, która zdołała zakwalifikować się do najważniejszego turnieju CS:GO tego roku. Duńczycy jak za starych lat zdominowali swoją grupę, pokonując po drodze Endpoint, Movistar Riders, Heroic, compLexity Gaming oraz SINNERS eSports. Warto tutaj nadmienić, że zespół przystąpił do rozgrywek w mocno przetasowanym kształcie, ponieważ zabrakło w nim Lukasa “gla1ve’a” Rossandera. 26-latek oznajmił, że tymczasowo rezygnuje z profesjonalnej gry ze względu na narodziny dziecka. W wyjściowej piątce zastąpił go Andreas “Xyp9x” Højsleth, natomiast obowiązki prowadzącego przejął Emil “Magisk” Reif. Z kolei niedoświadczony Philip “Lucky” Ewald, czyli najnowszy nabytek skandynawskiej organizacji, doskonale odnalazł się w warunkach lanowych, wszak podczas IEM Fall wypracował sobie średni rating na wysokim poziomie 1.20.

Ninjas in Pyjamas będzie broniło interesów na swojej ziemi, na której przecież odbędzie się Major. Szwedzka ekipa wygrała z Teamem Fiend, FaZe Clanem, SKADE, Fnatic, a zwycięstwo nad DBL PONEY zagwarantowało jej bilet do Avicii Areny. Kołem napędowym był oczywiście Nicolai “dev1ce” Reedtz, który wręcz carry’ował swoich kolegów. Jego K-D Ratio wyniosło zawrotne 1.69. Na pochwałę zasługuje również Linus “LNZ” Holtäng, bowiem nie ma on jeszcze dużego obycia w topowym tierze, a mimo to na IEM Fall zanotował rating 1.19.

W ostatnim czasie spory kryzys przechodzi G2 Esports. Niemniej podopieczni Damiena “maLeKa” Marcela osiągnęli swój cel, jakim był właśnie awans na Majora. W decydującym starciu z kwitkiem odprawili mousesports wynikiem 16:10. Być może po tym sukcesie Samuraje zdołają powrócić na dawne tory? Najbliższe tygodnie z pewnością to zweryfikują.

Aktualna lista uczestników PGL Major Sztokholm 2021 prezentuje się w sposób następujący:

Rosja Gambit EsportsRosja Natus VincereRosja Team Spirit
Kazachstan Virtus.proRosja Team EntropiqAustralia Renegades
eu G2 EsportsSzwecja Ninjas in PyjamasDania Astralis
Brazylia SHARKS eSports  
44512501690 bbb9e03ec2 c

Przeczytaj również: W CIS wszystko jest już jasne! Znamy uczestników Majora z tego regionu

Turniej IEM Fall dla CIS ostatecznie rozstrzygnął, które drużyny z tego regionu wystąpią na Majorze. Trzeba przyznać, że obsada robi spore wrażenie!