Respawn.pl

Astralis potwierdza doniesienia o odejściu Gla1ve’a i ogłasza dwa nowe transfery!

Autor: Maks Bartosik
Staehr i B0rup zastąpią Gla1ve'a i Altekza w składzie Astralis

Długo nie musieliśmy czekać na potwierdzenie wczorajszych doniesień o zmianach w Astralis. Przed chwilą duńska organizacja oficjalnie poinformowała o kolejnych dwóch zmianach w dywizji CS:GO!

Wczoraj informowaliśmy o raporcie, który mówił że Astralis zamierza po siedmiu latach zrezygnować z Gla1ve’a jako prowadzącego. Już wtedy wiadomo było, że jego następcą zostanie Victor “⁠Staehr⁠ Staehr, z którym organizacja wcześniej doszła do porozumienia i czekano tylko, aż opuści Sprout. Dzisiaj w końcu otrzymaliśmy oficjalne potwierdzenie tych doniesień, ale jak się okazuje, Gla1ve to nie jedyny zawodnik, który opuścił skład Astralis, a Staehr to nie jedyny nowy nabytek.

Altekz powraca do akademii, b0RUP podpisuje kontrakt z Astralis!

Duńska organizacja poinformowała, że razem z absolutną legendą duńskiej sceny, skład dywizji CS:GO opuści także Alexander “⁠Altekz⁠ Givskov. 19-latek występował w czerwonej koszulce od kwietnia tego roku, gdy awansował z akademii duńskiej organizacji i wszedł do składu w miejsce Xyp9xa. Teraz Altekz ponownie zrobi krok w tył i wróci do Astralis Talent, gdzie nie będzie miał jednak okazji grać z Xyp9xem, który został przesunięty na rezerwę w akademii, by zrobić miejsce właśnie dla Altekza.

Miejsce Altekza w składzie zajmie Johannes “b0RUP” Borup, były zawodnik m.in. Tricked, Heroic i MAD Lions, a ostatnio Copenhagen Flames. b0RUP pozostawał wolnym agentem odkąd wraz z resztą zespołu opuścił upadające CPH Flames pod koniec kwietnia.

Nowy skład Astralis prezentuje się następująco:

Denmark Benjamin “⁠blameF⁠ Bremer
Denmark Nicolai “⁠device⁠ Reedtz
Denmark Christian “⁠Buzz⁠ Andersen
Denmark Victor “⁠Staehr⁠ Staehr
Denmark Johannes “⁠b0RUP⁠ Borup

Denmark Peter “⁠casle⁠ Ardenskjold (trener)
Denmark Mathias “⁠R0nic⁠ Pinholt (asystent trenera)

Denmark Lukas “⁠gla1ve⁠ Rossander (rezerwowy)