Respawn.pl

Niewiarygodne! Legenda Astralis odejdzie po siedmiu latach?

Autor: Krzysztof Sarna

Dzieje się na scenie kadrowej Counter-Strike’a! Z dnia na dzień środowisko CS-a opływają kolejne informacje na temat ruchów transferowych poszczególnych drużyn i zawodników. Tym razem padło na znakomicie znane Astralis. Wedle doniesień medialnych po prawie siedmiu latach z organizacją pożegna się Lukas “gla1ve” Rossander.

Czy to koniec pewnego rozdziału w wykonaniu Astralis i gla1ve’a?

Według redakcji HLTV.org, które zasięgnęło informacji z wielu źródeł – duńska organizacja ma zamiar ogłosić przeniesienie Rossandera na ławkę rezerwowych. Luka powstała po weteranie tej organizacji nie będzie znakiem zapytania, ponieważ Astralis zakontraktowało już Victora “Staehra” Staehra, który jednak pozostaje jeszcze pod banderą Sprout. Niedawno informowaliśmy o owym dojściu do porozumienia obu organizacji. 

Pewne było, że osiemnastolatek będzie mógł występować od 2024 roku. Jak donosi teraz HLTV, w negocjacjach doszło do przełomu i dobrze rokujący, młody zawodnik będzie mógł przywdziać koszulkę utytuowanej formacji wiele szybciej. 

Jedno ze źródeł wskazało z kolei, że Astralis będzie chciało wystawić gla1ve’a na rynek transferowy. Przeniesienie go na ławkę spowoduje, że prowadzeniem w grze zajmie się Benjamin “blameF” Bremer. To zmiana, o którą domagało się w ostatnim czasie sporo osób wraz ze słabszą indywidualną formą właśnie Rossandera. 

CZYTAJ TAKŻE: IEM wraca do Sydney!

28-latek do Astralis dołączył 24 października 2016 roku. To już jeden z dwóch zawodników, którzy “zagrzali” tak długo stołek w organizacji. Dłuższy staż o dziewięć miesięcy ma jedynie Andreas “Xyp9x” Højsleth. Reszta obecnych graczy czy trener dołączali w latach 2021-2023. Tak więc niewiele brakuje Rossanderowi to pełnych siedmiu lat, co na dzisiejsze standardy jest już rzadkością. gla1ve’a bezsprzecznie można uznać za legendę tej drużyny. Za najważniejsze osiągnięcia można uznać czterokrotne mistrzostwo Majora:  ELEAGUE Major Atlanta 2017, FACEIT Major w Londynie w 2018 roku, IEM Katowice 2019 oraz StarLadder Berlin 2019. Ponadto Duńczyk może pochwalić się wygraniem pierwszego sezonu Intel Grand Slam. 

Taki ruch kadrowy jest częścią dużej przebudowy sekcji CS:GO w Astralis. W minioną środę podmiot poinformował o odejściu analityka i dyrektora sportowego. Mowa tu konkretnie o Nicolaiu “HUNDENIE” Petersenie oraz Kasprze Hvidtdzie. Głównym motywem były wyniki, które nie spełniły ambicji. 

Na oficjalne potwierdzenie tych założeń pewnie przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać. Pozostaje jednak znak zapytania, czy na tym zakończą się przebudowy w organizacji z Danii. Tym bardziej przecież, że podopieczni Petera “casle’a” Ardenskjolda wezmą udział w BLAST Premier Fall Groups zaplanowanym na połowę lipca. Termin zgłaszania składów upływa właśnie dziś, w czwartek.