Respawn.pl

Astralis wyżej w rankingu HLTV, praktycznie same spadki na polskiej scenie

Autor: Krzysztof Sarna
Astralis blameF

Witamy Państwa w przedostatniej listopadowej aktualizacji światowego rankingu HLTV. Na światowej scenie Counter-Strike’a aktualnie nie rozgrywają się żadne wielkie turnieje, ale wraz z bieżącym tygodniem ulegnie to zmianie. Tak więc w najlepszej dziesiątce nie doszło praktycznie do żadnych, chociaż Astralis zajęło wyższe miejsce względem ubiegłego poniedziałku. 

Astralis umacnia się w TOP10 

Mimo że nie doszło do praktycznie żadnych przetasowań w najlepszej dziesiątce globu, tak warto odnotować, że FaZe Clan już wita się z kompletem punktów rankingu HLTV. Organizacja z Ameryki ma ich 990 i jeśli wszystko pójdzie dobrze, to już za tydzień cieszyć się będzie z okrągłego tysiąca. Jeśli chodzi natomiast o zmiany, to Astralis wyprzedziło i zarazem zepchnęło na dziesiątą lokatę Virtus.pro. 

Najlepsza dziesiątka rankingu HLTV prezentuje się następująco:

 1. FaZe Clan
 2. MOUZ
 3. ENCE
 4. G2 Esports
 5. Team Vitality
 6. Complexity Gaming
 7. Monte
 8. Natus Vincere
 9. Astralis (+1)
 10. Virtus.pro (-1) 

CZYTAJ TAKŻE: NEO z angażem na stałe w FaZe Clanie

Bardzo słabo tym razem wypadły polskie ekipy. Na osiem najlepszych formacji znad Wisły jedynie trzy zanotowały dodatnie notowanie. 9INE spadło na 28. miejsce, tak więc sytuacja wróciła do normy sprzed dwóch tygodni. Po siedem miejsc w dół poszły zarówno Anonymo Esports, jak i Illuminar Gaming. Natomiast PGE Turów Zgorzelec zawitał do najlepszej dziewięćdziesiątki. Spadki o pięć oraz piętnaście posad należą kolejno do ThunderFlash oraz Permitty. Najlepszą ósemkę polskich ekip zamykają LODIS oraz NAVI Javelins, które poszły wzwyż odpowiednio o sześć i jedno usytuowanie. 

Najlepsza ósemka polskich formacji prezentuje się następująco:

 • 28. 9INE (-2)
 • 50. Anonymo Esports (-7)
 • 84. Illuminar Gaming (-7)
 • 85. PGE Turów Zgorzelec (+6)
 • 89. ThunderFlash (-5)
 • 98. Permitta (-15)
 • 141. LODIS (+6)
 • 170. NAVI Javelins (+1)

Najnowsze notowanie TOP30 światowego rankingu HLTV znajdziecie pod tym odnośnikiem. Kolejna aktualizacja będzie mieć miejsce już za tydzień w poniedziałek, 27 listopada.