Respawn.pl

Astralis zakontraktowało już nowego zawodnika?

Autor: Krzysztof Sarna

Nie jest to specjalnie dobry okres dla Astralis, które wydaje się, że czasy świetności ma za sobą. Organizacja jednak się nie poddaje i najprawdopodobniej rozgląda się za nowym zawodnikiem. Wedle doniesień za pół roku trykot duńskiej organizacji ma przywdziać Victor “Staehr” Staehr.

Staehr stanie się graczem Astralis?

Jak donosi redakcja HLTV, Astralis zakończyło podpisywanie kontraktu z Staehrem. Duńczyk ma się stać częścią organizacji od początku 2024 roku. Wszystko sprowadza się w ostateczności do tego, że osiemnastolatek do końca 2023 roku związany jest umową ze Sprout. Co prawda możliwy jest wcześniejszy transfer do organizacji ze Skandynawii, jednak strony nie uzgodniły jeszcze kwoty ewentualnego wykupu. 

CZYTAJ TAKŻE: Faza grupowa IEM Dallas w liczbach

Warto przypomnieć, że duński podmiot na Staehra zwrócił uwagę już w październiku ubiegłego roku. Wówczas Astralis szukało następcy Kristiana “k0nfiga” Wienecke. Nie doszło finalnie między organizacjami do porozumienia. Sama próba kontaktu jednak jest logiczna, ponieważ 18-latek zapowiada się bardzo dobrze.

Duńczyk do Sprout dołączył 7 stycznia 2022 roku. Na ten moment jego rating to 1.10. Wraz z niemiecką organizacją udało mu się zająć 12-14. miejsce na IEM Rio Major, wygrać wiosenne ESL Mistrzostwa Niemiec czy też uplasować się na trzeciej pozycji w ramach 43. sezonu ESL Challenger League.