Respawn.pl

Aż 6 polskich drużyn w TOP100 rankingu HLTV

Autor: Krzysztof Sarna

Sezon ogórkowy już się zaczął. Co prawda pozostały do dogrania jeszcze jakieś mniejsze turnieje, ale z dnia na dzień słyszymy o coraz to kolejnych ruchach kadrowych na scenie CS:GO. Do wielkich imprez musimy jeszcze poczekać, toteż nie dziwota, że w światowym rankingu HLTV jest po prostu cicho. 

Cisza w rankingu HLTV, ale 6 polskich ekip w najlepszej setce!

Nie ma się zatem co dziwić, że w najlepszej dziesiątce świata nie uświadczyliśmy żadnych zmian. Team Vitality króluje, a na kolejnych stopniach podium znajdują się kolejno Heroic wraz z FaZe Clanem. Jeśli chodzi o przedstawicieli Biało-Czerwonej flagi w tym świetnym gronie, to znajduje się w nim Paweł “dycha” Dycha przywdziewający barwy ENCE. Organizacja z Finlandii oceniana jest aktualnie na piątą siłę świata. Jest także Kamil “siuhy” Szkaradek wraz z załogą GamerLegon na ósmej pozycji. Trzeci i zarazem ostatni rodak to Jakub “kuben” Gurczyński, który sprawuje pieczę nad Apeks.

Najlepsza dziesiątka rankingu HLTV prezentuje się następująco:

 1. Team Vitality
 2. Heroic
 3. FaZe Clan
 4. G2 Esports
 5. ENCE
 6. Cloud9
 7. Natus Vincere
 8. GamerLegion
 9. Apeks
 10. Team Liquid

CZYTAJ TAKŻE: Znamy już daty PGL CS2 Majora oraz turniejów RMR

Nad Wisłą natomiast 9INE utrzymało swoją dotychczasową, 24. lokatę. Niewiele albo też nic nie zmieniło się w kwestii posad Anonymo Esports oraz Illuminar Gaming. Sporo jednak wydarzyło się dalej, ponieważ AGO Esports dzięki dobrej postawie w pierwszym sezonie LOEN TEAMPLAY poszło do góry aż o trzynaście miejsc i plasuje się na równym, dziewięćdziesiątym. Oznacza to, że “Jastrzębie” powróciły do najlepszej setki. Nieco spadło Ignis Serpens, ale nadal jest to czołowa setka. Szóstą i zarazem ostatnią ekipą w TOP100 jest PGE Turów Zgorzelec. Organizacja z Dolnego Śląska w minioną niedzielę okazała się najlepsza podczas drugiego splitu Polskiej Ligi Esportowej i tym samym zaliczyła dodatnie notowanie. Do rankingu powróciło ThunderFlash. Ostatnie dwie lokaty to Singularity, które dzięki największemu awansowi spośród polskich drużyn przywitało się ze 168. pozycją. Kadrę najlepszych dziewięciu polskich drużyn zamykają zawodniczki z NAVI Javelins naciskając na dopiero co wspomniane Singularity.

Najlepsza dziewiątka polskich formacji prezentuje się następująco:

 • 24. 9INE
 • 56. Anonymo Esports (+1)
 • 78. Illuminar Gaming 
 • 90. AGO Esports (+13)
 • 93. Ignis Serpens (-6)
 • 95. PGE Turów Zgorzelec (+7)
 • 130. ThunderFlash (Pojawienie się w rankingu)
 • 168. Singularity (+14)
 • 169. NAVI Javelins (-5)

Najnowsze notowanie TOP30 światowego rankingu HLTV znajdziecie pod tym odnośnikiem. Kolejna aktualizacja będzie mieć miejsce już za tydzień w poniedziałek, 26 czerwca.