Respawn.pl

BiG traci snajpera – Syrson odchodzi po IEM Katowice 2023!

Autor: Maks Bartosik
syrsoN BiG

Doszło do kolejnej zmiany po zakończeniu fazy grupowej IEM Katowice 2023. Florian “syrsoN” Rische podjął decyzję o przesunięciu samego siebie na ławkę rezerwowych w BiG.

Niemiecka formacja ma za sobą niezbyt udany początek roku. BiG nie zdołało zapewnić sobie awansu na wiosenne finały BLAST, zajmując 7-9 miejsce i spadając do Spring Showdown. Podopieczni gob b nie zaliczyli także świetnego występu podczas IEM Katowice 2023. BiG zakończyło swoje zmagania w Katowicach na fazie grupowej, z której Niemcy odpadli z bilansem 0:2, przegrywając z G2 i Team Spirit.

Po tych dwóch nieudanych turniejach, snajper zespołu, Syrson podjął niespodziewaną decyzję. 26-latek poprosił o przesunięcie go na ławkę rezerwowych. Syrson był członkiem zespołu dowodzonego przez tabseNa od początku 2020 roku, gdy dołączył do niemieckiej formacji po odejściu z Sprout. Przez te trzy lata odniósł z BiG kilka sukcesów, w tym wygraną podczas Funspark ULTI 2020, cs_summit 6 Online: Europe czy ubiegłorocznej edycji Roobet Cup. BiG z SyrsoNem w składzie wystąpiło także na trzech ostatnich turniejach rangi Major.

Miejsce syrsoNa w składzie tymczasowo zajmie snajper akademii niemieckiej organizacji – Marcel “⁠hyped⁠ Köhn. 21-latek wystąpi w głównym zespole już dzisiaj podczas zamkniętych kwalifikacji do IEM Brazil 2023.

Aktualny skład BiG prezentuje się następująco:

Germany Johannes “⁠tabseN⁠ Wodarz
Germany Nils “⁠k1to⁠ Gruhne
Germany Josef “⁠faveN⁠ Baumann
Germany Karim “⁠Krimbo⁠ Moussa
Germany Marcel “⁠hyped⁠ Köhn

Germany Fatih “⁠gob b⁠ Dayik (trener)

Germany Florian “⁠syrsoN⁠ Rische (rezerwowy)