Respawn.pl

BIG wygrywa z iNation, Aurora po niesamowitym comebacku ogrywa Spirit na RMR B!

Autor: Maks Bartosik

Kolejne dwa spotkania pierwszego dnia europejskiego turnieju RMR B za nami. BIG mierzyło się z serbskim iNation, a Spirit podejmowało Aurora Gaming.

BIG – iNation

BIG swoje spotkanie przeciwko iNation rozgrywało na mapie Anubis. Niemiecka formacja zaczynała po stronie terrorystów i ten początek miała znakomity – BIG prowadziło 5:1. Serbowie zdołali odpowiedzieć wygraniem trzech rund, ale Niemcy również i na to mieli odpowiedź – wygrali kolejnych sześć rund i do przerwy prowadzili 11:4. Po zmianie stron formacja Tabsena szybko dopisała sobie kolejne trzy punkty i przy wyniku 14:4 pewnie zmierzała po pierwszy triumf na RMR B.

iNation nie złożyło jednak broni i podjęło się próby powrotu. Dragon i spółka zdołali wygrać siedem rund z rzędu i na tablicy widniał wynik 11:14. W 25 rundzie BIG zdołało w końcu przełamać ofensywę rywali i zdobyło piętnasty punkt, gwarantując sobie pięć punktów meczowych. iNation obroniło tylko jeden i już chwilę później BIG cieszyło się z wygranej 16:12.

Spirit – Aurora Gaming

W drugim meczu Spirit na mapie Ancient podejmowało swoich rodaków z Aurora Gaming. Patsi i spółka nie najlepiej weszli w spotkanie, przegrywając dwie pierwsze rundy grając po stronie antyterrorystów. Mimo to, Rosjanie zdołali wyjść na prowadzenie 7:3, które udało im się utrzymać i do przerwy prowadzili 10:5.

Po przejściu do ofensywy Spirit dorzuciło dwa punkty na swoje konto i prowadziło już 12:5. Wtedy jednak nastąpiło przebudzenie Aurora. KENSI i spółka wygrali dziesięć kolejnych rund i z wyniku 5:12 zrobiło się 15:12, które po chwili zamieniło się w 16:13 i wygraną Aurora.

Informacje o pozostałych meczach pierwszego dnia RMR Europe B znajdziecie w tym artykule.

Transmisję w polskim języku ze wszystkich spotkań europejskich turniejów RMR będzie można oglądać na kanale Piotra “Izaka” Skowyrskiego oraz ESPORTNOW w serwisie Twitch. Organizatorem polskiej transmisji jest GAM3RS_X, które odpowiadało już za realizację PGL Major Antwerpia 2022 i PGL Major Sztokholm 2021. Wcześniej ekipa pod banderą Fantasyexpo pracowała przy transmisjach PGL Major Kraków 2017, FACEIT Major 2018 czy Starladder Major Berlin 2019.

Brak opisu.

Partnerami polskiej transmisji BLAST.tv Major Paris są logitech G, LV Bet, WK Dzik, Adidas, BLIK, Antybaton, Pringles oraz KFC. Zapewnią oni dodatkowe atrakcje i nagrody dla widzów, które umilą im czas w oczekiwaniu na kolejne spotkania CS:GO najlepszych drużyn świata. Polskie transmisje turniejów RMR skomentuje gwiazdorska obsada rodzimych casterów: Piotr ‘izak’ Skowyrski, Łukasz ‘Hermes’ Pożyczek, Radek ‘Mad1’ Florkowski, Olaf ‘Szeregowy’ Ostrowski, Michał ‘MostoW’ Mostowiec, Mikołaj ‘URF’ Palimąka, Sebasian ‘Divox’ Mazek, Jakub ‘Swelder’ Grzegorski oraz Sławomir ‘Troglodyta’ Bąk.

Materiał powstał przy współpracy z WE!RE Fantasy.