Respawn.pl

Błachu zdobywcą ORLEN ePucharu Polski! Zawodnik Betclic Apogee zagra w reprezentacji

Autor: Krzysztof Sarna
Błachu

Szymon „Błachu” Błachowiak, zawodnik organizacji e-sportowej Betclic Apogee, zdobył Orlen ePuchar Polski w EAS FC 24. 18-latek reprezentował w turnieju Raków Częstochowa, do którego wypożyczony jest na potrzeby udziału w rozgrywkach EAS FC 24 w Polsce.

Błachu najlepszy w ORLEN ePucharze Polski

W walce o ORLEN ePuchar Polski stanęły 142 kluby z Ekstraklasy i niższych lig. Pierwszy etap rozgrywek miał miejsce 19 grudnia, a najlepsi gracze z całego kraju spotkali się w turnieju finałowym offline w czwartek (28 grudnia) w studiu Łączy nas piłka w Warszawie. Zawody odbywały się w formule OVR 95 (wszyscy gracze mieli uśrednione statystyki do 95), a uczestnicy grali wyłącznie zespołem reprezentacji Polski.

„Błachu” rywalizację w fazie play-off rozpoczął od zwycięstwa w półfinale z faworyzowanym Damianem „damiem” Augustyniakiem reprezentującym barwy GKS-u Bełchatów. W finale zaś pokonał Kacpra „Kacper0sa” Zawadzkiego, zawodnika Ząbkovii Ząbki, czym przypieczętował zdobycie pierwszego trofeum w karierze.

CZYTAJ TAKŻE: Najlepsi gracze 2023 roku według HLTV: 18. cadiaN

Zwycięstwem w ORLEN ePucharze Polski „Błachu” zapewnił sobie miejsce w styczniowym zgrupowaniu reprezentacji Polski w eFutbolu.

To jeden z moich największych, dotychczasowych sukcesów, dlatego jestem bardzo szczęśliwy z tego zwycięstwa. Bardzo się cieszę i już nie mogę doczekać się dalszej części sezonu, a szczególnie styczniowego zgrupowania reprezentacji – powiedział „Błachu”.

Wierzymy, że to pierwszy, ale nie ostatni sukces Szymon w tym sezonie. Mocno trzymamy za niego kciuki i mamy nadzieję, że nadal będzie rozwijał się tak dobrze, jak w ostatnich miesiącach. To nadal młody zawodnik, jeszcze wiele przed nim, a już zdołał wejść na naprawdę wysoki poziom – powiedział Gonçalo „gbrandeiro” Brandeiro, CEO Betclic Apogee.

Źródło: Informacja prasowa