Respawn.pl

Najlepsi gracze 2023 roku według HLTV: 18. cadiaN

Autor: Krzysztof Sarna
cadiaN

To już trzeci dzień z rzędu, od kiedy to redakcja HLTV przedstawiła kolejnego najlepszego zawodnika minionego roku. 18. najlepszą indywidualną siłą będącego na skraju 2023 roku okazał się Casper “cadiaN”  Møller, który nie uniknął udziału w zbliżającej się do końca szufli. Tym razem minimalny niedosyt może pozostać, ale bardziej z uwagi na formę indywidualną, bowiem drużynowo Duńczyk swoje osiągnął. 

cadiaN debiutuje w plebiscycie

Dla zawodnika pochodzącego ze Skandynawii znalezienie się w zaszczytnym gronie dwudziestu najlepszych zawodników globu za dany rok jest pierwszym tego typu doświadczeniem w jego dotychczasowej karierze. Tak więc bezsprzecznie jest to dla niego wyjątkowy moment, a także dobra podbudowa do tego, by za dokładnie rok uplasować się na jeszcze wyższej lokacie.

Duńczyk przez zdecydowaną większość roku reprezentował barwy Heroic, ale 6 grudnia bieżącego roku przeniósł się do Teamu Liquid. To jednak ze swoją rodzimą organizacją osiągnął najwięcej. W samym 2023 roku zdobył mistrzostwo BLAST Premier Spring Final, dotarł do finału Intel Extreme Masters Katowice oraz Intel Extreme Masters Rio, a także zawędrował wraz ze swoimi kompanami do półfinałów następujących turniejów: Gamers8, Intel Extreme Masters Dallas oraz BLAST.tv Majora w Paryżu.

CZYTAJ TAKŻE: Zawodnik BIG opuszcza drużynę po równych dwóch latach

Jeśli chodzi natomiast o personalne statystyki Møllera, to jego średni rating w 2023 roku wyniósł 1.09. Skandynaw na rundę średnio zadawał 71.1 obrażeń. Otrzymał trzy nagrody EVP za następujące wydarzenia: IEM Katowice, BLAST Premier Spring Final oraz BLAST.tv Majora w Paryżu. Do tego warto wspomnieć, że cadiaN okazał się czwarty pod względem wygranych clutchy, których było aż 58, a także trzeci w kategorii asyst na rundę przy pomocy granatu błyskowo-hukowego – 0.11.

W kim zawodnik Teamu Liquid widzi nadzieję na 2024 rok? Jego wybór padł na Linusa “nilo” Bergmana. Szwed aktualnie jest częścią Metizport, grając chociażby u boku Erika “ztr-a” Gustafssona, który w przeszłości reprezentował barwy Ninjas in Pyjamas. 18-letni gracz w 2023 roku osiągnął rating 1.22. – Wiążę duże nadzieje z Nilo. Nie wiem o nim zbyt wiele osobiście, ale wiem, że mocno strzela. Jeśli jego głównym priorytetem będzie CS, może zajść bardzo daleko – powiedział 18. najlepszy gracz 2023 roku, który zadebiutował w ogólnie pojętym zestawieniu dwudziestki najlepszych zawodników roku wedle redakcji HLTV.

Ranking dwudziestu najlepszych zawodników w 2023 roku według portalu HLTV.org prezentuje się następująco:

18. Casper “cadiaN”  Møller (Team Liquid)

19. Kaike “KSCERATO” Cerato (FURIA)

20. Russel “Twitstzz” Van Dulken (Team Liquid)

Najlepszych graczy 2023 roku znajdziecie pod tym odnośnikiem (będzie on codziennie aktualizowany).