Respawn.pl

Zawodnik BIG opuszcza drużynę po równych dwóch latach

Autor: Krzysztof Sarna
faveN

Po ławce rezerwowych najczęstszą wizją dla zawodnika jest opuszczenie organizacji i nie inaczej było w przypadku BIG oraz jednego zawodnika. Josef “faveN” Baumann po okresie pół roku spędzonego na ławce rezerwowych rozstał się z rodzimą organizacją i tym samym może już rozglądać się za nowymi propozycjami. 

BIG rozstało się z graczem po równych dwóch latach

23-latek dołączył do BIG dokładnie 27 grudnia 2021 roku po niespełna trzech latach spędzonych w Sprout. To jednak w ekipie spod szyldu “B” dał o sobie znać szerokiemu gronu publiczności. faveN dotarł do półfinału IEM Dallas 2022, zajął 3. miejsce podczas Pinnacle Cup Championship czy sięgnął po mistrzostwo Roobet Cup 2022 – co należy uznać za największy sukces podczas jego pobytu w niemieckiej organizacji. Finalnie jednak od 21 czerwca trudno było usłyszeć o tym zawodniku, wszak od tego momentu przesiadywał na ławce rezerwowych. 

Niemiecki zawodnik już wtedy ogłosił, że potrzebuje także przerwy od rywalizacji, zanim powróci do rywalizacji. Najwyraźniej nie dało się wcześniej uwolnić mu z kontraktu, a sama organizacja liczyła na możliwość transferu. Od tamtego momentu faveN wziął udział w mistrzostwach świata IESF, gdzie finalnie wraz z BIG zajął 2. miejsce. Wspomagał też akademię w zamkniętych kwalifikacjach do CCT East Europe Series, gdzie musiał uznać wyższość Illuminar Gaming. 

CZYTAJ TAKŻE: Wygląda ciekawie! hampus pierwszym zawodnikiem BLEED

Baumann został odsunięty od głównego składu w związku z jego przebudową podczas letniej przerwy. Jednak nie tylko on, a także Nils “k1to” Gruhne oraz Marcel “hyped” Köhn musieli pogodzić się z opuszczeniem wyjściowej piątki. k1to zasilił szeregi OG Esports, natomiast hyped został przesunięty do akademii BIG, co definitywnie jednak nie wyklucza jego angażu w głównej formacji. 

Przypomnijmy, że skład BIG prezentuje się aktualnie następująco:

  • Johannes “tabseN” Wodarz
  • Mateusz “mantuu” Wilczewski
  • David “prosus” Hesse
  • Karim “Krimbo” Moussa
  • Elias “s1n” Stein
  • Faith “gob b” Dayik – trener