Respawn.pl

Wygląda ciekawie! hampus pierwszym zawodnikiem BLEED

Autor: Krzysztof Sarna
hampus

2024 rok tuż tuż, ale nie zmieina to rzeczywistości na scenie Counter-Strike’a, na której wciąż trwa budowa składów. Hampus “hampus” Poser okazał się pierwszym zawodnikiem BLEED. Pieczę nad nim i kolejną czwórką zawodników, których poznamy w najbliższej przyszłości sprawować będzie Aleksandar “kassad” Trifunović.

hampus w to wchodzi

BLEED ogłosiło podpisanie kontraktu z hampusem. Szwedzki zawodnik aż od 19 maja 2020 roku dotąd związany był z Ninjas in Pyjamas. Oczywiście nie mówimy tu o stałym angażu, wszak były momenty, w których 25-latek raz znajdował się w wyjściowej piątce, a raz siedział na ławce rezerwowych. Niemniej jednak nikt nie zaprzeczy tezie, że to właśnie z NiP-em Poser wypłynął na szerokie wody i osiągnął najwięcej. Do największego lauru należy zaliczyć mistrzostwo IEM Fall 2021. Za swojej kadencji dotarł także do ćwierćfinału PGL Majora w Sztokholmie, zdobył wicemistrzostwo IEM Winter 2021 czy zawędrował do półfinału 15. sezonu ESL Pro League. Ostatnim jego sukcesem w barwach Ninjas in Pyjamas było 1-3. miejsce BLAST Premier Fall Groups. Od 24 października bieżącego roku natomiast nie był już brany pod uwagę w wyjściowym składzie swojej rodzimej organizacji. 

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Najlepsi gracze 2023 roku według HLTV: 19. KSCERATO

W nowej organizacji natomiast okazał się pierwszym zawodnikiem. Co więcej – w barwach BLEED hampus ma objąć obowiązki prowadzącego. Sam szkoleniowiec – kassad w wywiadzie dla HLTV powiedział, że prowadzący oraz snajper to dwójka zawodników, których będzie poszukiwał i angażował jako pierwszych. Tak więc możemy być niemal pewni, że drugim zaprezentowanym graczem BLEED będzie właśnie snajper. 

Skład BLEED prezentuje się aktualnie następująco:

  • Hampus “hampus” Poser
  • Aleksandar “⁠kassad⁠” Trifunović – trener

Finalnie jednak organizacja nie ma wiele czasu na poszukiwanie zawodników, biorąc pod uwagę, że jej celem będzie zakwalifikowanie się na turniej RMR. Pierwszy otwarte kwalifikacje wystartują już 8 stycznia 2024 roku.