Respawn.pl

Najlepsi gracze 2023 roku według HLTV: 19. KSCERATO

Autor: Krzysztof Sarna
KSCERATO

Plebiscyt dwudziestu najlepszych graczy 2023 roku powoli zaczyna nabierać rumieńców. Poznaliśmy 19. najlepszego gracza świata Counter-Strike’a w zbliżającym się wielkimi krokami do końca roku. Pozycję tę według redakcji HLTV.org zajął Kaike “KSCERATO” Cerato. 

KSCERATO PO RAZ CZWARTY Z RZĘDU, ALE NAJSŁABIEJ

Za Brazylijczykiem stosunkowo udany rok, ale należy go rozdzielić na dwa aspekty: indywidualny oraz drużynowy. Pod tym drugim względem zawodnik pochodzący z Kraju Kawy może narzekać i mówić o niedosycie, wszak tylko wygrał jeden turniej, a mowa tu o Elisa Masters Espoo. Wraz ze swoimi kolegami z FURII nie dotarł do innego finału czy nawet półfinału wielkich imprez.

Samodzielnie jednak Cerato radził sobie bardzo dobrze. Zainkasował trzy nagrody EVP za następujące wydarzenia: 17. sezon ESL Pro League, Elisa Masters Espoo oraz Intel Extreme Masters Rio. 24-latek wypracował rating na poziomie 1.19, co jest szóstym najlepszym wynikiem na świecie.  Zadawał średnio na rundę 81.1 obrażeń. W wielu kategoriach zajął czołowe miejsca, wszak pod względem KAST okazał się trzeci, notując 75,4%. Ponadto reprezentant FURII był trzeci w sekcji ratingu w dużych turniejach, posiadając 1.21, a także procencie map z ratingiem 1.30+, bo aż 40,4%. Doliczyć do tego można jeszcze 4. lokatę pod względem ratingu po stronie antyterrorystów (1.27), a także rating przeciwko drużynom z TOP10 rankingu HLTV (1.18). Tak więc z własnej postawy gracz z Ameryki Południowej może być jak najbardziej zadowolony, jednak niedosyt i chęć osiągnięcia czegoś więcej z drużyną bezsprzecznie pozostaje.

CZYTAJ TAKŻE: Najlepsi gracze 2023 roku według HLTV: 20. Twistzz

Jak zwykle obejść się nie mogło bez prognozy zawodnika, który zasłynie w nadchodzącym roku. Według 24-latka będzie nim Kaiky “noway” Santos. To 18-letni Brazylijczyk, który w październiku zasilił szeregi Imperial. W 2023 roku wypracował rating na poziomie 1.18, zadając średnio na rundę 81.4 obrażeń.

Ranking dwudziestu najlepszych zawodników w 2023 roku według portalu HLTV.org prezentuje się następująco:

19. Kaike “KSCERATO” Cerato (FURIA)

20. Russel “Twitstzz” Van Dulken (Team Liquid)

Najlepszych graczy 2023 roku znajdziecie pod tym odnośnikiem (będzie on codziennie aktualizowany).