Respawn.pl

BLAST Premier Fall Showdown nie zostanie rozegrany na CS2

Autor: Krzysztof Sarna

Mimo premiery CS2 nie wszystkie nadchodzące turnieje będą rozgrywane na podstawie najnowszej produkcji Valve. Jedną z imprez, w której rywalizacja toczyć się będzie na podstawie CS:GO będzie BLAST Premier Fall Showdown.

BLAST Premier Fall Showdown jeszcze na CS:GO. Na CS2 trzeba poczekać

Jak udało się dowiedzieć redakcji HLTV w rozmowie z przedstawicielem BLASTA, turniej Fall Showdown zostanie rozegrany jeszcze na CS:GO. Turniej, który zostanie rozegrany w dniach 4-8 października jest swego rodzaju eliminatorem. Osiem drużyn skupi się na wywalczeniu awansu do BLAST Premier Fall Final. Miejsce jest tylko jedno. Łączna pula nagród to 67500$, co odbiega od standardów największych wydarzeń, ale raz jeszcze trzeba nadmienić, że Fall Showdown to wydarzenie, które zaczyna się od ćwierćfinału drabinki pojedynczej eliminacji.

CZYTAJ TAKŻE: Nowy sklep zawitał do menu CS2! Jak wygląda?

Szczególnie uważni powinni być kibice znad Wisły, ponieważ w turniej będzie mocno nafaszerowany polskimi akcentami. Przede wszystkim w zmaganiach weźmie udział 9INE, ale także Maciej “F1KU” Miklas z OG Esports. Ponadto w akcji ujrzymy Mateusza “mantuu” Wilczewskiego, który jest reprezentantem BIG. Na tym nie koniec, ponieważ jednym z głównych faworytów do zgarnięcia biletu na jesienne finały będą Paweł “dycha” Dycha i spółka z ENCE. 

BLAST swoją decyzję tłumaczy tym, że tydzień od momentu premiery do rozpoczęcia turnieju jest niewystarczający do tego, by wszystkie drużyny, które mają wziąć udział w zmaganiach zdołały się przygotować do rywalizacji w Counter-Strike’u 2. Oczekuje się jednak, że BLAST Premier Fall Final, który zostanie rozegrany offline w dniach 22-26 listopada, a dokładnie w Royal Arenie w Kopenhadze będzie już rozgrywany w oparciu o CS2.