Respawn.pl

BLAST RMR A: F1KU sprawnie radzi sobie z 1WIN; drużyna kubena pozostaje w grze

Autor: Filip Woszczek

Pierwsze spotkanie Best of 3 dla ekipy Macieja “F1KU” Miklasa przebiegło bez większych trudności. Z równie dobrej strony pokazał się zespół Jakuba “kubena” Gurczyńskiego, pozostając w turnieju po sprawnym zwycięstwie nad Sprout.

Ancient będący wyborem ekipy OG, okazał się dla nich spacerem w parku, z uwagi na aż 10 rund zdobytych po stronie atakującej. W drugiej połowie zespół 1WIN zdołał zbliżyć się do rywali z deficytem jednej rundy, ale koniec końców to OG zdobyło pozostałą ilość punktów, przenosząc się na Overpass.

W pistoletówce Maciej “F1KU” Miklas i spółka odnieśli zwycięstwo w sytuacji 3 na 5, co rozpoczęło lawinę zdobywanych rund. Rywale przez większość pierwszej połowy pozostawali nieobecni, dopiero pod jej koniec zdobywając rundy, by przed zmianą stron widniał wynik 3:12. Końcowy rezultat w drugiej połowie był tylko kwestią czasu.

OGog201WIN1WIN
Ancient 16:10, Overpass 16:7

Inferno dobrze rozpoczęło się dla Sprout, które zainkasowało pierwsze 4 rundy jako terroryści. Nieco później pojawiła się odpowiedź od ekipy Jakuba “kubena” Gurczyńskiego, kompletującej 8 punktów przed drugą połówką. Mimo, że nie zdołali oni wygrać żadnej z pistoletówek, zaprezentowali wystarczająco dobrą ofensywę, by zakończyć mapę ze zwycięstwem.

Swoją formę kontynuował zespół Apeks na Overpassie, gdzie konsekwentnie zdobywane rundy w ataku pozwoliły na zdobycie aż 9 rund do zmiany stron. Kluczową rundą była ta przy stanie 10:8, gdy Justinas “jL” Lekavicius okazał się lepszy od rywali w sytuacji 1 na 2, nie pozwalając im na późniejsze wyrównanie wyniku. Zdaje się, że to wyprowadziło rywali z równowagi, ponieważ od tamtej pory Apeks zdobywało runda za rundą

ApeksApeks20sSprout
Inferno 16:11, Overpass 16:11

Kamil “Siuhy” Szkaradek jako pierwszy z Polaków zapewnił sobie awans do Majora i to na dodatek do drugiej fazy – Legend. W walce w grupie A europejskiego RMR jest jeszcze Karol “rallen” Rodowicz oraz Maciej “F1KU” Miklas.

Więcej informacji o BLAST.tv Europe RMR A znajdziecie w naszej specjalnej relacji.

Transmisję w polskim języku ze wszystkich spotkań europejskich turniejów RMR będzie można oglądać na kanale Piotra “Izaka” Skowyrskiego oraz ESPORTNOW w serwisie Twitch. Organizatorem polskiej transmisji jest GAM3RS_X, które odpowiadało już za realizację PGL Major Antwerpia 2022 i PGL Major Sztokholm 2021. Wcześniej ekipa pod banderą Fantasyexpo pracowała przy transmisjach PGL Major Kraków 2017, FACEIT Major 2018 czy Starladder Major Berlin 2019.

Brak opisu.

Partnerami polskiej transmisji BLAST.tv Major Paris są logitech G, LV Bet, WK Dzik, Adidas, BLIK, Antybaton, Pringles oraz KFC. Zapewnią oni dodatkowe atrakcje i nagrody dla widzów, które umilą im czas w oczekiwaniu na kolejne spotkania CS:GO najlepszych drużyn świata. Polskie transmisje turniejów RMR skomentuje gwiazdorska obsada rodzimych casterów: Piotr ‘izak’ Skowyrski, Łukasz ‘Hermes’ Pożyczek, Radek ‘Mad1’ Florkowski, Olaf ‘Szeregowy’ Ostrowski, Michał ‘MostoW’ Mostowiec, Mikołaj ‘URF’ Palimąka, Sebasian ‘Divox’ Mazek, Jakub ‘Swelder’ Grzegorski oraz Sławomir ‘Troglodyta’ Bąk.

Materiał powstał przy współpracy z WE!RE Fantasy.