Respawn.pl

BLAST RMR A: kuben i F1KU wezmą udział w Majorze!

Autor: Filip Woszczek

Ostatnie spotkania w ramach pierwszych europejskich kwalifikacji do Majora przebiegły pomyślnie dla Jakuba “kubena” Gurczyńskiego i Macieja “F1KU” Miklasa. Ich zespoły zobaczymy na Majorze w Paryżu, natomiast na krawędzi znalazł się zespół FaZe, po bolesnej przegranej z MOUZ.

Pierwsze z dzisiejszych spotkań rozegrało się po myśli zawodników OG. Wyrównana pierwsza połowa na Vertigo nie przeszkodziła w tym, by pokazać się z jeszcze lepszej strony po stronie atakującej. F1KU i jego zespół dokończyli robotę w drugiej połowie, gdzie ich rywale zdobyli zaledwie jedną rundę.

Sytuacja wyglądała nieco inaczej na Mirage, ponieważ dobrą połowę zaliczyła francuska formacja, inkasując dobre 9 rund jako CT. Wydawało się, że powoli zbliżała się trzecia mapa, ale schyłek drugiej połowy należał do OG, które zdołało objąć prowadzenie z wyniku 10:12, by wygrać mapę do 13.

OGog20FalconsFalcons
Vertigo 16:8, Mirage 16:13

Dużo emocji dostarczyło drugie spotkanie, w któym ekipa kubena podejmowała ukraiński zespół. Na Vertigo Apeks dobrze rozpoczęło po stronie broniącej, zdobywając 5 rund z rzędu. Dobra passa nie trwała zbyt długo, ponieważ ich rywale zdołali niemal wyrównać wynik, kończąc połowę z 7 punktami. Po zmianie stron ekipa Apeks ponownie zaliczyła serię 5 wygranych z rzędu, będąc 3 punkty od zwycięstwa na tej mapie (13:10). Vertigo nie zakończyło się jednak tak szybko, jak się można było spodziewać. Do rozstrzygnięcia tego pojedynku potrzebna była dogrywka, której 3 odsłona należała do ekipy kubena.

Pierwsza połówka rozegrała się niemal identycznie, co na Vertigo. 8 rund w ofensywie zdecydowanie wystarczyło, by zawodnicy norweskiej organizacji dokończyli misję po CT, zgarniając aż 8 rund z rzędu.

ApeksApeks20B8B8
Vertigo 16:8, Mirage 16:13

Wartym wspomnienia jest także Kamil “siuhy” Szkaradek, którego zespół uległ ekipie Bad News Eagles. Stawką w tym pojedynku była możliwość rozpoczęcia Majora już od fazy Legend, natomiast przegrany będzie musiał rozpocząć zmagania od fazy Pretendentów. Wokół GamerLegion narosło trochę kontrowersji po tym, jak trener zespołu wypowiedział się o niesprawiedliwości systemu, który zagwarantował Into The Breach miejsce w fazie Legend, jeszcze przed końcem finałowej rundy.

FaZe poniosło dziś już trzecią porażkę z rzędu, tym razem nie dając rady przeciwko zespołowi MOUZ. Finn “karrigan” Andersen i jego drużyna nie zdołali dopiąć spotkania na swoją korzyść, przegrywając z wyniku 12:8 po stronie CT na decydującym Inferno. Ich ostatnia szansa na Major to kwalifikacje ostatniej szansy, w których powalczy 6 zespołów.


Więcej informacji o BLAST.tv Europe RMR A znajdziecie w naszej specjalnej relacji.

Transmisję w polskim języku ze wszystkich spotkań europejskich turniejów RMR będzie można oglądać na kanale Piotra “Izaka” Skowyrskiego oraz ESPORTNOW w serwisie Twitch. Organizatorem polskiej transmisji jest GAM3RS_X, które odpowiadało już za realizację PGL Major Antwerpia 2022 i PGL Major Sztokholm 2021. Wcześniej ekipa pod banderą Fantasyexpo pracowała przy transmisjach PGL Major Kraków 2017, FACEIT Major 2018 czy Starladder Major Berlin 2019.

Brak opisu.

Partnerami polskiej transmisji BLAST.tv Major Paris są logitech G, LV Bet, WK Dzik, Adidas, BLIK, Antybaton, Pringles oraz KFC. Zapewnią oni dodatkowe atrakcje i nagrody dla widzów, które umilą im czas w oczekiwaniu na kolejne spotkania CS:GO najlepszych drużyn świata. Polskie transmisje turniejów RMR skomentuje gwiazdorska obsada rodzimych casterów: Piotr ‘izak’ Skowyrski, Łukasz ‘Hermes’ Pożyczek, Radek ‘Mad1’ Florkowski, Olaf ‘Szeregowy’ Ostrowski, Michał ‘MostoW’ Mostowiec, Mikołaj ‘URF’ Palimąka, Sebasian ‘Divox’ Mazek, Jakub ‘Swelder’ Grzegorski oraz Sławomir ‘Troglodyta’ Bąk.

Materiał powstał przy współpracy z WE!RE Fantasy.