Respawn.pl

BLEED zbroi swój skład! Na pokładzie były duet z Apeks

Autor: Marcin Kapusta

BLEED zwiększyło pokład umiejętności indywidualnych w swoim składzie CS2. Dotychczasowi zawodnicy Apeks będą kontynuowali swoją wędrówkę razem, już w barwach singapurskiego klubu!

Wczoraj (tj. 12 maja) trener Aleksandar “kassad” Trifunović poinformował o zmianach w wyjściowej piątce BLEED Esports. Swoje posady stracili Tsvetelin “CeRq” Dimitrow oraz Vladan “VLDN” Radević, który zaledwie miesiąc wcześniej stał się pełnoprawnym członkiem drużyny. W ich buty wejdzie były duet Apeks w postaci Joakima “jkaema” Myrbostada i Tima “nawwka” Jonassona.

Podejmowanie takich decyzji nigdy nie jest łatwe, ale kiedy nadarza się okazja, to trzeba z niej skorzystać. Esport to branża oparta na wynikach, a trudne decyzje są tego częścią. Kiedy podjąłem tę pracę, wiedziałem, że będą takie dni. Hampus i ja wspólnie wierzymy, że Ci dwaj gracze przeniosą naszą grę na wyższy poziom, zwłaszcza że hampus wcześniej współpracował z nawwkiem, a ja mam dobre relacje z jkaemem” – oświadczył kassad na łamach portalu HLTV.

BLEED z ogromnym wzmocnieniem!

Nie ulega wątpliwości, że angaż nawwka i jkaema jest mocnym wzmocnieniem zasób indywidualnych w szeregach BLEED. Oboje w barwach Apeks prezentowali wysoki poziom strzelecki, odpowiednio na przestrzeni ostatnich trzech miesięcy wypracowali rating rzędu 1.07 i 1.19. Szwed otrzymał nawet wyróżnienie MVP za Elisa Masters Espoo 2023, mimo ostatecznej klęski Apeks w finałowym pojedynku przeciwko FURII. Teraz nawwk zastąpi w roli nominalnego snajpera CeRqa, którego forma indywidualna pozostawiała wiele do życzenia pod względem stabilności. Bułgar otrząsnął się po gehennie w Evil Geniuses, jednak nigdy nie zdołał powrócić do swojej szczytowej formy, a brak stabilności ostatecznie pozbawił go stanowiska.

Zarówno CeRq, jak i VLDN bardzo pomogli w budowaniu fundamentów zespołu, więc decyzja nie była łatwa. Jednak jako trener czasami musisz podjąć takie decyzje i spojrzeć kilka kroków do przodu” – napisał kassad za pośrednictwem platformy X.  “Zostałem przeniesiony na ławkę rezerwowych BLEED. Nie będę kłamać, ruch był szokujący, ale jest jak jest” – ogłosił z kolei VLDN, nie ukrywając swojego zaskoczenia.

Ekipa hampusa pnie się w rankingowych szczeblach

Gdy singapurska organizacja ujawniała kolejne karty w 2023 roku, zespół wyglądał jak losowe zestawienie graczy w FPL-u. Niewielu więc wróżyło mu znaczny sukces. Niemniej Hampus “hampus” Poser i spółka są na fali wznoszącej, co obrazuje m.in. wzrost znaczenia w światowym rankingu HLTV. Obecnie plasują się na 38. pozycji, ale tydzień temu zabrakło im zaledwie dwóch oczek, aby znaleźć się w prestiżowym gronie TOP30.

Pod koniec kwietnia międzynarodowy kolektyw zwyciężył pierwszą odsłonę TWC 2024 European Series, zgarniając tym samym bilet na prestiżowy turniej Thunderpick World Championship 2024 z pulą nagród wynoszącą 850 tysięcy dolarów. Z kolei kilka dni temu dotarli do ćwierćfinałów HellCup #9 oraz drugiego sezonu CCT EU Series #2, uznając wyższość odpowiednio 1WIN oraz późniejszych triumfatorów z B8 Esports.

Aktualny skład BLEED wygląda następująco:

  • Flaga Wielkiej Brytanii w proporcjach 1:2 Cai “CYPHER” Watson
  • Flaga Szwecji Hampus “hampus” Poser
  • Flaga Niemiec Josef “faveN” Baumann
  • Flaga Szwecji Tim “nawwk” Jonasson
  • Cywilna flaga i bandera Joakim “jkaem” Myrbostad
  • Flaga państwowa, wojskowa, bandera państwowa Aleksandar “kassad” Trifunović (trener)

jkaem oraz nawwk zadebiutują w nowych barwach już za dwa dni (tj. 15 maja) w ramach czwartej edycji RES Regional Europe. Na inauguracje grupy A podejmą wychowanków z MOUZ NXT. Tego samego dnia zawalczą również z faworyzowanym Gaimin Gladiators podczas Elisa Invitational Spring 2024.