Respawn.pl

Było blisko, ale troszkę zabrakło; GameAgents kończy swój udział w NumberOne na etapie półfinałów

Autor: Michał Maćkowski
gameagents

Niestety polski zespół grający pod barwami GameAgents nie poradził sobie w półfinale drugiego sezonu NumberOne. Polacy zakończyli turniej na etapie półfinałów. 

Nowy polski zespół, który kilka dni temu oficjalnie zasilił szeregi GameAgents ma za sobą pierwszy test na arenie międzynarodowej. Polacy mieli okazję zagrać w drugim sezonie NumberOne, gdzie udało się awansować do fazy pucharowej i wyeliminować wyżej notowane zespoły w fazie grupowej.

GameAgents awansowało do play-offów z drugiego miejsca w grupie, eliminując po drodze EC Brugge i Velox. W półfinale Polacy zmierzyli się z francuskim Ambush, jednak tego spotkania niestety nie będą wspominać dobrze. Zespół znad Wisły rozpoczął rywalizację z Francuzami od Ancient, gdzie po wyrównanej walce w pierwszej połowie  udało się po stronie terrorystów wygrać osiem rund. Po zmianie stron polscy gracze jeszcze bardziej się rozpędzili i zdominowali stronę broniąca, wygrywając tym zatem swoją mapę wynikiem 16:11.

Niestety na kolejnych dwóch mapach nie udało się wygrać. Najpierw Francuzi na wybranym przez siebie Inferno pokazali pazur po stronie atakującej, wygrywając aż 10 rund. Sytuacja niestety nie zmieniła się po zmianie stron i mimo że Polacy wygrali rundę pistoletową, to Ambush szybko się zrehabilitowało i ostatecznie wygrało drugą mapę 16:10.

Na sam koniec przyszło nam obejrzeć starcie na Vertigo, gdzie rywalizacja była naprawdę zacięta, mimo że Francuzi rozpoczęli trzecią mapę z przytupem, prowadząc aż 7:1. Jednak wtedy Polacy wreszcie się obudzili i przed zmianą stron przegrywali już tylko 7:8. Niestety drugą połówkę ponownie lepiej rozpoczęło Ambush, które wygrało pierwsze trzy rundy. Jednak nasi rodacy się nie poddali i dogonili rywala, a po chwili nawet wyszli na prowadzenie 13:12, lecz to końcówka o wszystkim przesądziła. Francuzi zachowali zimną krew, wygrywając trzecią mapę 16:14, a całe spotkanie 2:1.

Ambush vs GameAgents – 2:1 

  • Ancient – 11:16
  • Inferno – 16:10
  • Vertigo – 16:14

Ostatecznie polski zespół grający pod banderą GameAgents zajął 3-4 miejsce w drugim sezonie NumberOne, zgarniając przy tym 2256$.