Respawn.pl

Było ich 15, nie awansował nikt; Polacy nie popisali się w drugich kwalifikacjach do IEM Dallas

Autor: Michał Maćkowski

Niestety bez sukcesów z udziałem Polaków zakończyły się drugie otwarte eliminacje do IEM Dallas. W drugim dniu rozgrywki w grze pozostało piętnastu naszych rodaków, jednak żaden nie może cieszyć się z awansu. 

Drugie i zarazem ostatnie otwarte kwalifikacje do IEM Dallas. Nadzieje wśród polskich kibiców były naprawdę duże po pierwszym dniu rozgrywek, jednak ostatecznie nikomu z naszych rodaków nie udało się awansować do zamkniętych eliminacji, gdzie jedynie oglądać będziemy mogli Macieja “F1KU” Miklasa z OG.

Było 15, nie awansował nikt do zamkniętych eliminacji IEM Dallas

Nie na taki przebieg otwartych kwalifikacji IEM Dallas liczyli kibice, jak i sami zawodnicy. Po pierwszym dniu rozgrywek w walce pozostały trzy polskie formacje, w tym dwóch Polaków w międzynarodowych formacjach. Runda 1/16, czyli pierwszy pojedynek drugiego dnia zmagań spowodował, że w akcji nie mieliśmy już żadnej polskiej drużyny. 9INE, w którym nadzieja była największa, przegrało z bułgarskim 500. Honoris jak się okazało, w swoim ostatnim oficjalnym meczu w historii, przegrało z Monte. Natomiast Gentlefolk w składzie z między innymi Oskarishem okazał się gorszy od Iron Branch.

Do półfinałów awansowali tylko dwaj Polacy z międzynarodowych drużyn – Siuhy (GamerLegion) oraz kRaSnaL (Monte). Pierwszy z nich przegrał w przedostatnim spotkaniu z EPICUDES i pożegnał się z marzeniami o grze na IEM Dallas. Natomiast Monte udało się pokonać SHAPITO, lecz w decydującym meczu okazało się gorsze od Ninjas in Pijamas.

Lista drużyn zamkniętych eliminacji już pełna

Wraz z wyłonieniem zwycięzców drugich otwartych kwalifikacji, poznaliśmy pełną listę drużyn, które zawalczą o awans do IEM Dallas. W zamkniętych eliminacjach łącznie udział weźmie osiem zespołów, z czego tylko dwie awansują do głównego turnieju. Rozgrywki rozpoczną się 31 marca i potrwają do 3 kwietnia.

Lista drużyn w zamkniętych eliminacjach IEM Dallas 

Cloud9 fnatic
Spirit OG
Astralis Ninjas in Pyjamas
GODSENT sYnck