Respawn.pl

Były kolega MICHA tymczasowym następcą Boombl4 w NAVI!

Autor: Marcin Kapusta

Natus Vincere znalazło zastępstwo za Kirilla “Boombl4” Mikhailova na czas nadchodzących zmagań. Został nim były kolega z zespołu Michała “MICHU” Müllera!

Pod koniec maja Kirill “Boombl4” Mikhailov wylądował na rezerwie Natus Vincere. Zmiana nie była jednak podyktowania aspektami stricte wynikającymi z gry, a z powodu obecnej sytuacji geopolitycznej. Żona 23-latka aktywnie wspiera barbarzyńskie działania Władimira Putina, z którego rozkazu rozpoczęła się rosyjska inwazja na Ukrainę.

Kijowska organizacja podczas wiosennych finałów BLAST Premier skorzysta z pomocy Viktora “sdy” Orudzeva, który tymczasowo dołączył do NAVI na zasadzie bezpłatnego wypożyczenia z MAD Lions. 25-letni Ukrainiec znany jest głównie za sprawą epizodu w Teamie Spirit. Pod banderą rosyjskiej formacji spędził ponad cztery lata, wygrywając w tym czasie m.in. Pinnacle Cup II, DreamHack Open January 2021 Europe oraz docierając do półfinałów IEM Katowice 2021. W styczniu bieżącego roku związał się z MAD Lions, gdzie współpracował z Michałem “MICHU” Müllerem oraz trenerem Jakubem “kubenem” Gurczyńskim. Niemniej jego epizod w międzynarodowym zespole potrwał zaledwie trzy miesiące.

Zostałem wypożyczony do Natus Vincere na czas wiosennych finałów BLASTA, a może i na dłużej. To ogromna szansa, którą postaram się wykorzystać jak najlepiej. Niech Ukraina będzie dumna. Dziękuje NAVI za danie mi tej możliwości, a MAD Lions za ułatwienie całego procesu wypożyczenia.” – zakomunikował sdy za pośrednictwem Twittera.

Skład Natus Vincere na czas BLAST Premier Spring Finals 2022 wygląda następująco:

  • 🇺🇦 Oleksandr “s1mple” Kostyliev
  • 🇺🇦 Valerii “b1t” Vakhovskiy
  • 🇷🇺 Denis “electroNic” Sharipov
  • 🇷🇺 Ilya “Perfecto” Zalutskiy
  • 🇺🇦 Viktor “sdy” Orudzhev (zmiennik)
  • 🇺🇦 Andrey “B1ad3” Gorodenskyi (trener)