Respawn.pl

Zmiany w Natus Vincere stały się faktem! Prowadzący na ławce

Autor: Marcin Kapusta

Pomajorowa szufla na światowej scenie CS:GO rozkręca się do czerwoności. Dziś wicemistrzowie minionego Majora pozostali bez prowadzącego!

Po zakończeniu antwerpskiego Majora, zarząd Natus Vincere wyrzucił Kirilla “Boombl4” Mikhailova z aktywnego składu CS:GO. Powody tej decyzji związane są z dużym ryzykiem dla reputacji klubu i nie wynikają z jego gry. Dziękujemy Boombl4 za wspólne trzy lata i wkład w zdobyciu wiele trofeów, w tym Majora PGL Sztokholm oraz trzeciej edycji Intel Grand Slam. Skład drużyny na wiosenne finały BLAST Premier zostanie ogłoszony niebawem.” – zawarto w oficjalnym oświadczeniu.

Nie poznaliśmy jednoznacznego powodu rozstania, jednak możemy się domyślić, że chodzi o sytuację geopolityczną w regionie. Natus Vincere to ukraińska organizacja, natomiast Boombl4 jest Rosjaninem, a przecież między tymi dwoma krajami trwa obecnie wojna, rozpoczęta 24 lutego z polecenia Władimira Putina. Sam dyrektor generalny NAVI powiedział w jednym z wywiadów, że jego klub nie ma zamiaru współpracować z ludźmi, który mieszkają w Rosji i płacą podatki na rzecz Federacji Rosyjskiej.

Boombl4 przywdział trykot Natus Vincere w maju 2019 roku, obejmując tym samym rolę prowadzącego i zastępując legendarnego Ioanna “Edwarda” Sukharieva. Pod jego przewodnictwem zespół sięgnął po wiele spektakularnych sukcesów, w tym m.in. zwyciężył pierwszy turniej rangi Major w historii organizacji oraz zainkasował milion dolarów poprzez triumf w trzeciej odsłonie Intel Grand Slam.

ŚLEDŹ POMAJOROWĄ SZUFLĘ W SPECJALNEJ RELACJI

Tak działa ten świat – chcę Ci podziękować Boombl4 za wszystko, co zrobiłeś. Bez Ciebie ani jeden zawodnik z nie osiągnąłby tego wszystkiego. Wspólnie przeżyliśmy chwilę radości i smutku, powodzenia w dalszych przedsięwzięciach.” – przyznał gwiazdor NAVI, Oleksandr “s1mple” Kostyliev.

Natus Vincere to nie jedyna formacja z regionu CIS, która zdecydowała się na zmiany kadrowe. Kilka dni temu przetasowania nastąpiły także w Virtus.pro, gdzie Mareks “YEKINDAR” Galinskis i Timur “buster” Tulepov przeszli na ławkę rezerwowych. Co ciekawe, w kuluarach pojawiły się pogłoski, jakoby to właśnie 22-letni YEKINDAR stał się następcą Boombl4.

Skład Natus Vincere wygląda następująco:

  • Ukraina Oleksandr “s1mple” Kostyliev
  • Ukraina Valeriy “b1t” Vakhovskiy
  • Rosja Denis “electroNic” Sharipov
  • Rosja Ilya “Perfecto” Zalutskiy
  • Ukraina Andrey “B1ad3” Gorodenskiy (trener)