Respawn.pl

Strona główna » Pomajorowa szufla na światowej scenie CS:GO [RELACJA]

Pomajorowa szufla na światowej scenie CS:GO [RELACJA]

Autor: Marcin Kapusta

Na światowej scenie CS:GO rozpoczęła się wielka szufla, mająca powiązania z zakończonym Majorem w Antwerpii. Liczba informacji i doniesień jest tak spora, że można się w nich pogubić. Z tego też względu stworzyliśmy specjalną relację tekstową!

Uwaga! Relacja jest na bieżąco aktualizowana dla naszych czytelników.

20 czerwca, godz. 20:23 – Były prowadzący AGO trenuje z HONORIS!

Polish Leaks ujawniło, że HONORIS trenuje w składzie z Denisem “Grashogiem” Hristovem oraz Kacprem “Gruchą” Gruszeczką. Bułgar w maju bieżącego roku zakończył współpracę z x-kom AGO, natomiast Grucha miał już okazję przywdziewać trykot organizacji Wiktora “TaZa” Wojtasa w okresie październik 2020 – lipiec 2021. 

20 czerwca, godz. 19:43 – Były trener MICHA obejmuje stery w Liquid!

Minął zaledwie dzień od rozstania Erica “adreNa” Hoaga z Liquid, a my już poznaliśmy następcę Amerykanina w roli szkoleniowca. Został nim Damian “daps” Steele, były reprezentant NRG Esports czy OpTic Gaming. Co ciekawe, Kanadyjczyk zasiadał na stołku trenerskim w Evil Geniuses, gdzie występował wówczas Michał”MICHU” Müller.

20 czerwca, godz. 16:05 – Młody adept z Dignitas na testach we Fnatic!

Brytyjska organizacja Fnatic poinformowała, że od maja na testach do nowopowstałego międzynarodowego składu CS:GO przebywa Ludvig “HEAP” Alonso. 22-letni Szwed jeszcze do niedawna występował pod banderą Teamu Dignitas, gdzie zyskał miano jednego z największych młodych talentów.

19 czerwca, godz. 21:15 – shox kończy epizod w Liquid, znamy nazwisko następcy?

Przygoda Richarda “shoxa” Papillona w Teamie Liquid miała być przełomowa, wszak po raz pierwszy w swojej karierze przywdział trykot międzynarodowej formacji. Niemniej siedmiomiesięczny epizod obfitował w liczne porażki i niezadowalające wyniki. Sam Francuz indywidualnie prezentował się poniżej oczekiwań. 

Z holendersko-amerykańską organizacją rozstał się również dotychczasowy szkoleniowiec CS:GO, Eric “adreN” Hoag. 

Renomowany dziennikarz Richard Lewis poinformował, że obecnie Liquid stara się pozyskać Mareksa “YEKINDARA” Galinskisa, który jest pożądanym kąskiem wśród CS-owej elity. “Obecnie toczy się wojna o YEKINDARA. NAVI było zainteresowane, ale nie może sobie pozwolić na transfer przez stosunki z Virtus.pro. G2 Esports chciało go wykupić, ale ostatecznie zdecydowało się pozostać w obecnym składzie. Do gry wkracza teraz Team Liquid, które rozważa YEKINDARA jako zastępcę shoxa.” – stwierdził Brytyjczyk.

18 czerwca, godz. 23:26 – Zmiany w najlepszej duńskiej drużynie stają się faktem!

Odsunięcie Ismaila “refrezha” Ali od wyjściowego składu nastąpiło w zaskakującym momencie, ponieważ zaledwie kilka dni temu Heroic zwyciężyło Pinnacle Cup Championship, czyli turniej rozgrywany w szwedzkim mieście Lund. Ekipa Caspera “cadiaNa” Møllera w wielkim finale pokonała swoich rodaków z Astralis, inkasując 100 tysięcy dolarów.

Od początku tego 5-osobowego składu zawsze wierzyliśmy, że zespół jest zdolny do wielkich rzeczy. W ciągu ostatniego roku Heroic konkurowało z najlepszymi drużynami świata, ale miał trudności z wykonaniem tego ostatniego kroku. Dlatego postanowiliśmy spróbować czegoś nowego.” – zawarli przedstawiciele Heroic w oficjalnym oświadczeniu.

Według redakcji TV 2 SPORT, następcą refrezha w Heroic zostanie młody adept Jakob “Jabbi” Nygaard, który dotychczas reprezentował Copenhagen Flames. Sam współwłaściciel kopenhaskiej organizacji przyznał, że Jabbi cieszy się największym zainteresowaniem spośród pozostałych członków drużyny.

16 czerwca, godz. 23:05 – Dignitas znika z esportowej mapy CS-a!

Amerykańska organizacja Dignitas poinformowała swoich fanów o zakończeniu inwestycji na scenie CS:GO. Ogłoszenie nastąpiło nieco ponad miesiąc po tym, jak cały dotychczasowy skład wylądował na liście transferowej. 

13 czerwca, godz. 14:05 – Kadrowe przetasowania w PACT kwestią czasu?

Polish Leaks podało, że w niedalekiej przyszłości Mateusz “TOAO” Zawistowski odejdzie z MAD DOG’S PACT. Na jego miejsce testowany jest były reprezentant EC Brugge, Mateusz “n0tice” Wolniak.

13 czerwca, godz. 20:00 – cowana odgrzewaną PENTĄ?!

Niemiecka organizacja cowana Gaming zaprezentowała swój skład CS:GO na 2022 rok. Znaleźli się w nim byli reprezentanci PENTY Sports, a mianowicie Kevin “kRYSTAL” Amend, Stefan “stfN” Seier oraz Kevin “HS” Tarn. Pozostałe dwa fotele objęli Litwin Armandas “maty” Kneita i dotychczasowy zawodnik Budapest Five, Adam “kolor” Domoszlay. 

Miałem przyjemność grać wcześniej w wielu międzynarodowych drużynach, także występowałem w nich z HS-em. Jestem szczęśliwy, że znaleźliśmy do projektu osoby z odpowiednim nastawieniem.” – stwierdził krótko kRYSTAL.

13 czerwca, godz. 11:05 – Rosjanin zastąpi Polaka podczas BLAST Premier!

Mateusz “mantuu” Wilczewski nie stawi się na serwerze w ramach wiosennych finałów BLAST Premier, ponieważ rozchorował się po rozegraniu Global Esports Tour Dubai. OG szybko więc musiało znaleźć awaryjnego następcę. W buty polskiego snajpera wejdzie Abdul “degster” Gasanov, który dwa dni wcześniej został wystawiony na listę transferową w Teamie Spirit.

11 czerwca, godz. 20:00 – Niespodziewane przetasowania w Spirit!

Doskonały występ Teamu Spirit podczas antwerpskiego Majora spowodowały, że rosyjski zespół z impetem wkroczył do czołowej 10. światowego rankingu HLTV. Mimo sensacyjnego sukcesu, organizacja zakończyła współpracę z dotychczasowym snajperem, Abdulem “degsterem” Gasanovem, który został wystawiony na listę transferową.

Abdul jest bardzo utalentowanym zawodnikiem, który w czasie swojej pracy pod banderą Spirit udowodnił, że jest jednym, z najlepszych nie tylko w regionie, ale i na całym świecie. Dlatego decyzja, którą podjęliśmy, była tak trudna. Mamy jednak konkretny plan na dalszy rozwój sekcji CS:GO. Nie mogliśmy dojść do porozumienia z Abdulem, więc obopólnie zdecydowaliśmy się rozstać.” – oświadczył CEO Spirit, Nikita Cheshir Chukalin. 

8 czerwca, godz. 18:13 – Były gwiazdor Spirit powraca na salony!

Czeska organizacja Entropiq oficjalnie potwierdziła zakontraktowanie Nikolaya “mira” Bityukova, który od sześciu miesięcy zasiadał na rezerwie Teamu Spirit. 26-latek wszedł w buty Viktora “Lack1” Boldyreva, tworząc tym samym w pełni rosyjski zespół.

Ze szczęściem ogłaszam, że udało nam się ściągnąć mira do zespołu CS:GO. Nikolay jest zawodnikiem światowej klasy i jestem przekonany, że razem wywalczymy kolejne sukcesy. Do dzieła Entropiq!” – przyznał główny trener, Dmitry “hooch” Bogdanov. “Nikolay to świetny gracz, którego śledzimy od dłuższego czasu. Wierzymy, że jest on dokładnie tym typem gracza, który da naszej drużynie niezbędną siłę ognia.” – oznajmił członek zarządu czeskiej organizacji, Pavel Klaban.

8 czerwca, godz. 12:00 – Lucky wraca na “stare śmieci”!

Po nieudanym epizodzie w Astralis, Philip “Lucky” Ewald powrócił do organizacji Tricked Esport, w której się wychował. Duński snajper przejął obowiązki od Sebastiana “larsena” Larsena. 

Po pobyciu w burzliwym i chaotycznym miejscu, bardzo miło wrócić do miejsca, w którym czujesz się jak w domu i wiesz, jak wszystko działa.” – stwierdził Lucky. “Niestety nie udało mu się zostać w Astralis tak, jak tego chcieliśmy, ale nie straciliśmy wiary w jego ogromny talent. Od czasu sprzedaży w zeszłym roku zespołowi wyraźnie brakowało niektórych cech i siły ognia, więc jestem dumny, że mogę go powitać z powrotem.” – wtórował mu CEO Tricked, Morten Jensen. 

 

7 czerwca, godz. 15:30 – Młody Brazylijczyk na celowniku Liquid?

Jak poinformował portal DRAFT5.gg, Team Liquid jest zainteresowane zakontraktowaniem gwiazdy GODSENT, Eduardo “dumau” Wolkmera. 18-latek najprawdopodobniej zastąpi w wyjściowym składzie Richarda “shoxa” Papillona, który ostatnimi czasy zmaga się z wahaniami formy indywidualnej.

4 czerwca, godz. 15:26 – Były gwiazdor Spirit powróci do aktywności?

Alexey “OverDrive” Biurkov podał, że w niedalekiej przeszłości może dojść do zmian w Teamie Entropiq. Do formacji dołączył ma Nikolay “mir” Bityukov, który miałby zastąpić Viktora “Lack1” Boldyreva. 

Mir od 2019 roku reprezentował Spirit i pod jej banderą wyrósł na prawdziwą gwiazdę. Niemniej przeprowadzona przez rosyjską organizację restrukturyzacja sekcji CS:GO sprawiła, że 26-latek w listopadzie 2021 wylądował na rezerwie i przestał aktywnie figurować na scenie. 

4 czerwca, godz. 10:00 – Dominatorzy Oceanii w nowych barwach!

Dotychczasowy skład Renegades, który dominował scenę Australii i Oceanii, niespodziewanie zmienił pracodawcę, bowiem zasilił struktury organizacji ORDER.

CS:GO zawsze było w naszym DNA. Uwielbiamy tę grę i wspieramy ją na wszelkie sposoby. Pozyskanie najlepszego australijskiego zespołu sprawi, że ORDER będzie konsekwentnie walczyć na poziomie międzynarodowym. Mając za sobą wyzwania ostatnich dwóch lat, drużyna będzie mogła swobodniej i regularniej rywalizować z najlepszymi na świecie.” – oświadczyli przedstawiciele ORDER.

3 czerwca, godz. 19:00 – Były kolega MICHA następcą Boombl4 w NAVI!

Natus Vincere podczas wiosennych finałów BLAST Premier skorzysta z pomocy Viktora “sdy” Orudzeva, który dołączył do ukraińskiej organizacji na zasadzie darmowego wypożyczenia z MAD Lions. 25-latek tymczasowo wypełni wakat po przesuniętym na rezerwę Kirillu “Boombl4” Mikhailovie. 

Zostałem wypożyczony do Natus Vincere na czas wiosennych finałów BLASTA, a może i na dłużej. To ogromna szansa, którą postaram się wykorzystać jak najlepiej. Niech Ukraina będzie dumna. Dziękuje NAVI za danie mi tej możliwości, a MAD Lions za ułatwienie całego procesu wypożyczenia.” – zakomunikował sdy za pośrednictwem Twittera.

3 czerwca, godz. 14:00 – Najlepszy białoruski gracz CS:GO znalazł pracodawcę!

Najlepszy białoruski gracz CS:GO, Igor “lollipop21k” Solodkov oficjalnie dołączył do rosyjskiej organizacji 1WIN, wchodząc w buty Stanislava “fostara” Ostashevskiya. 

Przez te trzy lata w drużynie Nemiga Gaming stałem się lepszy jako osoba i gracz. Jestem wdzięczny za ten wspólnie spędzony czas. Teraz jestem gotowy, aby rozpocząć nowy rozdział w mojej karierze. Wierzę w ten skład i wierzę, że osiągniemy wiele, jak zaczniemy wspólnie pracować.” – oznajmił lollipop21k za pośrednictwem Twittera.

3 czerwca, godz. 12:01 – Duet CPH Flames lekiem na dolegliwości Fnatic?!

Fnatic ujawniło kolejne karty w związku z gruntowną przebudową sekcji CS:GO. Brytyjska organizacja wykupiła Nico “nicoodoza” Tamijdiego i Frederika “roeJ-a” Jørgensena, którzy dotychczas występowali w Copenhagen Flames. Oficjalnie potwierdzenie poprzedziły doniesienia ujawnione przez Alexeya “OverDrive’a” Biurkova. 

“Myślę, że dynamika osobowości i stylu gry w połączeniu z Fnatic jako organizacją będzie niesamowita. Czeka nas kilka wyzwań i sporo pracy, a ja zamierzam dać z siebie wszystko, aby wnieść Fnatic i siebie jako gracza na wyżyny CS-owej rywalizacji.” – z ekscytacją stwierdził roeJ.

 

2 czerwca, godz. 23:49 – OverDrive z kolejnymi wieściami!

Alexey “OverDrive” Biurkov podzielił się porcją kolejnych ciekawych newsów. Rosjanin twierdzi, że Fnatic zakontraktuje przynajmniej dwóch reprezentantów Copenhagen Flames (najprawdopodobniej roeJ-a oraz nicoodoza), Markus “Kjaerbye” Kjaerbye może przywdziać trykot Teamu Endpoint, natomiast Stanislav “fostar” Ostashevskiy straci angaż w 1WIN na rzecz najlepszego białoruskiego gracza CS:GO, Igora “lollipop21k”  Solodkova.

2 czerwca, godz. 15:51 – coldzera i TACO ponownie skrzyżują broń?

Jak donosi dziennikarz Roque Marques z Dust2.br, szykują się spore przetasowania na brazylijskim podwórku. Według jego źródeł, 00Nation zakontraktuje obecny skład GODSENT, okupujący 27. lokatę w światowym rankingu HLTV. Z kolei posadę w 00Nation mieliby stracić dotychczasowi zawodnicy, a mianowicie Santiano “try” Rigal, Mario “malbsMd” Samayoa oraz Vinicius “vsm” Moreira. Angaż z poprzedniej piątki miałby zachować jedynie Marcelo “coldzera” David. W niedalekiej przyszłości możemy więc być świadkami zjednoczenia legendarnego duetu SK Gaming. 

Jeżeli plotki potwierdzą się, skład 00Nation będzie wyglądał następująco:

 • 🇧🇷Marcelo “coldzera” David
 • 🇧🇷 Epitacio “TACO” de Melo
 • 🇧🇷 Bruno “b4rtiN” Camara
 • 🇧🇷Eduardo “dumau” Wolkmer
 • 🇧🇷 Bruno “latto” Reblatto
 • 🇧🇷Olavo “cKy” Napoleão (trener)
2 czerwca, godz. 10:01 – Evil Geniuses kontraktuje… 10 graczy CS:GO!

Evil Geniuses rozpoczęło projekt “Blueprint”, który ma na celu rozwój młodych talentów i wzmocnienie północnoamerykańskiej sceny CS:GO. Organizacja zakontraktowała repezentantów dwóch regionalnych formacji – Party Astronauts (Jonji, PwnAlone, djay, viz, ben1337, trener Muenster) oraz Carpie Diem (HexT, CLASIA, Walco, wiz, cho, trener Axed). Na razie zespoły będą rywalizować osobno, a do 2023 roku zarząd Evil Geniuses chce stworzyć płynny 15-osobowy skład. 

Nie postrzegamy tych zespołów jako akademie. Chcemy dać zawodnikom szansę zabłyśnięcia, a ponadto stworzyć kolektyw graczy, którzy będą mogli współpracować ze sobą, aby stawać się coraz lepszymi.” – ogłosili przedstawiciele EG.

1 czerwca, godz. 23:48 – Rewolucja w najlepszej portugalskiej formacji!

sAw Esport po blamażu w finale Masters League Portugal XI Finals zdecydowało się na restrukturyzację sekcji CS:GO. Na ławce rezerwowych wylądowali Omar “arki” Chakkor, Renato “stadodo” Goncalves oraz dotychczasowy trener, Rui “vts” Soares. Swoje posady w wyjściowym składzie zachowali Ricardo “rmn” Oliveira, Tiago “JUST” Moura i Christopher “MUTiRiS” Fernandes. 

Powodem zmian jest poczucie stagnacji, która utrzymała się pomimo naszych starań. Stadodo i arki przyczynili się do wielkiego sukcesu całej drużyny i dumnie reprezentowali barwy sAw w ciągu ostatnich kilku lat.” – napisała iberyjska organizacja. 

1 czerwca, godz. 16:00 – Francuscy weterani w saudyjskiej organizacji?

Dziennikarz neL z portalu 1pv.fr ujawnił, że Francois “AmaNEk” Delaunay i Nathan “NBK” Schmitt najprawdopodobniej zasilą szeregi saudyjskiej organizacji Falcons Esports. W głównym składzie weterani znad Sekwany mieliby zastąpić Jordana “Pythona” Muncka oraz Jaysona “Kyojina” Nguyen Vana. 

31 maja, godz. 17:02 – Duet K23 oficjalnie w Virtus.pro!

Doniesienia krążące w kuluarach po raz kolejny znalazły swoje potwierdzenie w rzeczywistości. Trykot Virtus.pro przywdziali dotychczasowi reprezentanci K23, David “n0rb3r7” Danielyan i Petr “fame” Bolyshev. Weszli oni w buty Mareksa “YEKINDARA” Galinskisa i Timura “bustera” Tulepova, którzy w ostatnim czasie ustąpili z wyjściowego składu rosyjskiej organizacji. 

Kiedy nasz klub stanął przed koniecznością zmian, postanowiliśmy poszukać młodych i utalentowanych graczy, którzy są gotowi pracować i rozwijać się u boku swoich nowych kolegów. n0rb3r7 i fame wyrobili już sobie markę i nadszedł czas, by chłopaki zagrały na scenie tier-1. Trzon naszego zespołu ma silną wizję gry i duże doświadczenie, a nowi gracze mogą wnieść swoje pomysły na grę.” – oznajmili przedstawiciele Virtus.pro. 

31 maja, godz. 10:50 – Jeden z najlepszych argentyńskich graczy wolnym agentem!

Luca “Luken” Nadotti poinformował, że odszedł z południowoamerykańskiej formacji 9z Team i stał się wolnym agentem. “Ważne jest, abyście wiedzieli, że było to obopólne zakończenie współpracy. Jestem bardzo wdzięczny chłopakom z zespołu, wszyscy są wspaniałymi graczami i życzę im wszystkiego najlepszego w przyszłości.” – zawarł we wpisie na TwitLongerze.

30 maja, godz. 16:45 – A Wy co powiecie o takim składzie G2?

Jak Ci się podoba ten skład G2: NiKo, huNter, m0NESY, YEKINDAR, Boombl4?” – napisał OverDrive za pośrednictwem Twittera. Czy były szkoleniowiec formacji Espada coś sugeruje? Najprawdopodobniej. W ramach przypomnienia – YEKINDAR oraz Boombl4 w ostatnim czasie stracili angaż w wyjściowym składzie odpowiednio Virtus.pro i Natus Vincere.

29 maja, godz. 17:10 – Lista wolnych agentów i rezerwowych

Którzy gracze znad Wisły są wolnymi agentami lub zasiadają na ławkach rezerwowych. Oto lista najpopularniejszych przypadków:

 • 🇵🇱 Konrad “EXUS” Jeńczeń
 • 🇵🇱 Gabriel “gaB” Juroszek
 • 🇵🇱 Kamil “KEi” Pietkun
 • 🇵🇱 Kacper “Kylar” Walukiewicz
 • 🇵🇱 Szymon “kRaSnaL” Mrozek
 • 🇵🇱 Filip “tudsoN” Tudev
 • 🇵🇱 Daniel “STOMP” Płomiński
 • 🇵🇱 Jacek “MINISE” Jeziak
 • 🇵🇱 Mateusz “n0tice” Wolniak
 • 🇵🇱 Janusz “Snax” Pogorzelski
 • 🇵🇱 Karol “rallen” Rodowicz
 • 🇵🇱 Daniel “STOMP” Płomiński
 • 🇵🇱 Michał “MICHU” Müller (rezerwa MAD Lions)
 • 🇵🇱 Mikołaj “mouz” Karolewski (rezerwa HONORIS)
29 maja, godz. 15:01 – PGE Turów również u skraju roszad!

Polish Leaks podało, że przetasowania szykują się również w PGE Turowie Zgorzelec. Z dolnośląskiego klubu prawdopodobnie odejdą Adam “discoStar” Zyśk i Dawid “SaMey” Jańczak, natomiast ich następcami zostaną Jakub “Markoś” Markowski oraz Kacper “killkapi” Wierzewski.

https://twitter.com/PolishLeaks/status/1530856451467624448

29 maja, godz. 14:27 – Nadchodzi rewolucja w Wiśle? Doniesienia

Michał “snatchie” Rudzki i i Grzegorz “SZPERO” Dziamałek zdecydowali się opuścić Wisłę Kraków. Przyszłość reszty póki co nie jest znana.” – poinformowało Polish Leaks za pośrednictwem Twittera.

28 maja, godz. 20:57 – OverDrive komentuje odejście Boombl4!

Były trener Espady i rosyjski ekspert CS:GO, Alexey “OverDrive” Biurkov skomentował przesunięcie Kirilla “Boombl4” Mikhailova na rezerwę Natus Vincere w następujący sposób:

 • To nie jest związane z aspektem jego gry
 • Natus Vincere nie podpisze kontraktu z rosyjskimi graczami
 • Wygląda na to, że YEKINDAR jest największym kandydatem, a rolę prowadzącego przejmie ktoś inny. Ale to nie jest jeszcze przesądzone. 
28 maja, godz. 18:00 – Zmiany w NAVI stają się faktem!

Natus Vincere zakończyło współpracę z dotychczasowym prowadzącym składu CS:GO, Kirillem “Boombl4” Mikhailovem. Zmiana nastąpiła ze względu na obecną sytuację geopolityczną w regionie. Natus Vincere to ukraińska organizacja, natomiast Boombl4 jest Rosjaninem, a przecież między tymi dwoma krajami trwa obecnie wojna, rozpoczęta 24 lutego z polecenia Władimira Putina. Sam dyrektor generalny NAVI powiedział w jednym z wywiadów, że jego klub nie ma zamiaru współpracować z ludźmi, który mieszkają w Rosji i płacą podatki na rzecz Federacji Rosyjskiej.

Po zakończeniu antwerpskiego Majora, zarząd Natus Vincere wyrzucił Kirilla “Boombl4” Mikhailova z aktywnego składu CS:GO. Powody tej decyzji związane są z dużym ryzykiem dla reputacji klubu i nie wynikają z jego gry. Dziękujemy Boombl4 za wspólne trzy lata i wkład w zdobyciu wiele trofeów, w tym Majora PGL Sztokholm oraz trzeciej edycji Intel Grand Slam. Skład drużyny na wiosenne finały BLAST Premier zostanie ogłoszony niebawem.” – zawarto w oficjalnym oświadczeniu.

27 maja, godz. 15:05 – F1KU oficjalnie u boku mantuu!

OG potwierdziło wczorajsze doniesienia dziennikarza Luisa Mira z serwisu Dexerto. Do międzynarodowej formacji dołączyli młodzi adepci, Adam “NEOFRAG” Zourhan oraz Maciej “F1KU” Miklas, który będzie występował u boku swojego rodaka Mateusza “mantuu” Wilczewskiego. 

“F1KU i NEOFRAG – serdecznie witamy w naszych szeregach. Są młodzi, zmotywowani i głodni sprawdzenia się na największej scenie, a ich styl gry wyraźnie pasował do tego, czego szukaliśmy od momentu rozpoczęcia zmian. Dzięki swojemu talentowi i pracowitości, pokazali już w ciągu ostatniego roku w SINNERS i AGO, że posiadają umiejętności, które pomogą nam wznieść zespół na nowe wyżyny. Jestem przekonany, że pokażą światu swój niebywały talent.” – przyznał główny trener OG, Capser “ruggah” Due.

27 maja, godz. 12:00 – 16-latek nowym snajperem Anonymo!

Doniesienia Polish Leaks po raz kolejny znalazły swoje potwierdzenie w rzeczywistości. Anonymo Esports oficjalnie ogłosiło, że następcą Filipa “tudsoNa” Tudeva na pozycji snajpera został 16-letni Alan “Flayy” Krupa, który jeszcze do niedawna występował w GameAgents. 

Flayy jest bardzo cierpliwy, może być wycelowany w jedną pozycję przez pół rundy, nie wymaga przestrzeni od drużyny. Typowy AWPer, który osłania resztę, rzuca granaty i pozostaje skupiony w najważniejszych momentach – a co najważniejsze, Flayy robi to w sposób naturalny.” – wypowiedział się pozytywnie o nowym nabytku główny trener Anonymo, Adrian “imd” Pieper. 

https://twitter.com/AnonymoEsports/status/1530126682581094405

27 maja, godz. 11:52 – Wszystkie dotychczasowe zmiany i doniesienia w pigułce
 • Jak twierdzi Luis Mirra z serwisu Dexerto, polska kolonia w OG powiększy się. Do międzynarodowego zespołu ma dołączyć reprezentant x-kom AGO, F1KU, a także NEOFRAG, utożsamiający się z SINNERS (26 maja)
 • Anonymo Esports oficjalnie potwierdziło zmiany w sekcji CS:GO. Poza szeregami organizacji znalazł się dotychczasowy snajper, tudsoN (26 maja)
 • Były szkoleniowiec Espady, OverDrive, podzielił się ciekawymi plotkami. Według jego źródeł, w kręgu zainteresowań Fnatic znaleźli się nicoodoz i roeJ lub HooXi (wszyscy trzej związani z Copenhagen Flames) (25 maja)
 • Polish Leaks ujawniło, że Flayy prawdopodobnie przejmie rolę snajpera w Anonymo Esports, zastępując tudsoNa (25 maja)
 • Polish Leaks twierdzi, że niebawem z Illuminar Gaming rozstanie się mynio (25 maja)
 • Rejin, były trener MOUZ, objął stanowisko trenera w brytyjskiej formacji Endpoint (25 maja)
 • niko oficjalnie został odsunięty od składu OG Esports (25 maja)
 • AZR definitywnie zakończył współpracę z organizacją EXTREMUM. Australijski weteran szuka obecnie nowych ofert (24 maja)
 • YEKINDAR i buster wylądowali na ławce rezerwowej Virtus.pro. Ich potencjalnymi następcami są obecni reprezentanci K23, fame oraz n0rb3r7 (23 maja)
26 maja, godz. 21:55 – Kolejny Polak w OG?

Zaskakujące doniesienia dotarły do nas z obozu x-kom AGO! Najprawodpobniej wychowanek organizacji – Maciej “F1KU” Miklas wyleci z gniazda i swoją dalszą karierę będzie kontynuował w międzynarodowym zespole OG. Polak miałby wraz z Adamem “NEOFRAGIEM” Zouharem wejść w buty Nikolaja “niko” Kristensena oraz Valdemara “valde” Bjoen Vangsy, którzy w ostatnim czasie wylądowali na ławce rezerwowej.

26 maja, godz. 17:00 – Anonymo oficjalnie bez snajpera!

Organizacja Anonymo Esports oficjalnie potwierdziła zakończenie współpracy z dotychczasowym snajperem, Filipem “tudsoNem” Tudevem. 22-latek zmaga się obecnie z problemami zdrowotnymi, które wykluczają go z gry na najbliższe tygodnie. 

W dywizji CS:GO zmiana snajpera. Dziękuje tudsoN za grę u nas, cholernie boli mnie ta sprawa, bo sam zawsze powtarzałem, żeby dać Ci sznase. Mam nadzieję, że sprawy z okiem się szybko wyklarują. Przykro mi, że nie mogłem więcej zrobić, i że to rozstanie nastąpiło w takiej sytuacji.” – przyznał założyciel Anonymo, Mateusz “Sówek” Kowalczyk. 

Według doniesień Polish Leaks, powstały wakat w składzie załata 16-letni Alan “Flayy” Krupa, który jeszcze do niedawna reprezentował barwy GameAgents. 

26 maja, godz. 09:50 – Lista wolnych agentów i rezerwowych

Lista zawodników, którzy są wolnymi agentami lub zasiadają na ławkach rezerwowych jest naprawdę imponująca. Znajduje się na niej kilkanaście głośnych nazwisk, a oto niektóre z popularnych przypadków:

 • 🇩🇰 Philip “aizy” Aistrup
 • 🇦🇺 Aaron “AZR” Ward
 • 🇬🇧 Alex “ALEX” McMeekin (rezerwa Fnatic)
 • 🇫🇷 François “AMANEK” Delauney (rezerwa G2)
 • 🇩🇰 Lucas “Bubzkji” Andersen
 • 🇸🇪 Dennis “dennis” Edman
 • 🇸🇪 Patrik “f0rest” Lindberg (rezerwa Dignitas)
 • 🇵🇱 Janusz “Snax” Pogorzelski
 • 🇵🇱 Kamil “KEi” Pietkun
 • 🇵🇱 Kacper “Kylar” Walukiewicz
 • 🇵🇱 Michał “MICHU” Müller (rezerwa MAD Lions)
 • 🇸🇪 Love “phzy” Smidebrant
 • 🇺🇿 Sanjar “SANJI” Kuliev (rezerwa Virtus.pro)
 • 🇱🇻 Mareks “YEKINDAR” Galinskis (rezerwa Virtus.pro)
 • 🇰🇿 Timur “buster” Tulepov (rezerwa Virtus.pro)
 • 🇺🇦 Igor “w0nderful” Zhdanov
 • 🇩🇰 Valdemar “valde” Bjorn Vangså  (rezerwa OG)
 • 🇩🇰 Nikolaj “niko” Kristensen (rezerwa OG)
 • 🇦🇺 Sean “Gratisfaction” Kaiwai (rezerwa EXTREMUM)
 • 🇳🇴 Håkon “Hallzerk” Fjærli (rezerwa Dignitas)
 • 🇩🇰 Markus “Kjaerbye” Kjaerbye
 • 🇸🇪 Linus “LNZ” Holtäng
 • 🇧🇷 Lucas “LUCAS1” Teles
 • 🇦🇺 Justin “jks” Savage (rezerwa compLexity)
 • 🇫🇷 Kenny “kennyS” Schrub (rezerwa G2)
 • 🇸🇪 Jonas “Lekr0” Olofsson (rezerwa Dignitas)
 • 🇩🇰 Philip “Lucky” Ewald (rezerwa Astralis)
 • 🇵🇱 Mikołaj “mouz” Karolewski (rezerwa HONORIS)
 • 🇩🇰 Niels “NaToSaphiX” Sillassen
 • 🇧🇬 Valentin “poizon” Vasilev (rezerwa Fnatic)
 • 🇵🇱 Karol “rallen” Rodowicz
 • 🇸🇪 Adam “WolfY” Andersson (rezerwa ECSTATIC)
 • 🇺🇦 Volodymyr “Woro2k” Veletniuk (rezerwa MAD Lions)
 • 🇩🇰 Johannes “b0RUP” Borup (rezerwa MAD Lions)
25 maja, godz. 23:50 – Przecieki odnośnie nowych składów OG i Fnatic!

Alexey “OverDrive” Birukov podzielił się ze społecznością kolejnymi ciekawymi doniesieniami. Według zdobytych przez niego źródeł, czeski gracz Adam “NEOFRAG” Zouhar znalazł się w kręgu zainteresowań dwóch renomowanych marek, a mianowicie OG i Fnatic. Ponadto do “Pomarańczowo-czarnych”, którzy są w trakcie przebudowy składu CS:GO, dołączyć mogą Nico “nicoodoz” Tamjidi (snajper Copenhagen Flames) oraz Fredrik “roeJ” Jørgensen lub Rasmus “HooXi” Nielsen (obydwaj także związani z Copenhagen Flames).

25 maja, godz. 23:19 – Znamy kandydata na nowego snajpera Anonymo!

Tuż po odpadnięciu Anonymo Esports z turnieju RMR, Filip “tudsoN” Tudev poinformował o swoich problemach zdrowotnych. Polski snajper, przez problemy z widzeniem, zdecydował się na przerwę od profesjonalnej rywalizacji. Organizacja Mateusza “Sówka” Kowalczyka rozpoczęła testy,mające za zadanie wyłonić tymczasowego następcę tudsoNa. Jednym z biorących udział w procesie rekrutacyjnym był Alan “Flayy” Wrona, którzy w przeszłości przywdziewał trykot GameAgents.

Polish Leaks na Twitterze ujawniło, że to właśnie Flayy pozytywnie przeszedł okres próbny i niebawem zostanie pełnoprawnym członkiem Anonymo Esports.

25 maja, godz. 18:29 – Passa sukcesów i zmiany?

Jak twierdzi Polish Leaks, z Illuminar Gaming rozstanie się Wiktor “mynio” Kruk. Zmiana ta wydaje się być skorym zaskoczeniem, zważywszy na ostatnie występy ekipy spod znaku “Wielkiego Oka”. Ta bowiem zwyciężyła w ostatnim czasie Esport Tour 2022 Series 1 oraz wiosenną edycję krajowego czempionatu od ESL, a także zakwalifikowała się do PGE Superpucharu Polskiej Ligi Esportowej.

25 maja, godz. 16:01 – Były trener MOUZ obejmuje stery w Endpoint!

Allan “Rejin” Petersen został zakontraktowany przez brytyjską organizację Endpoint jako główny trener CS:GO, zastępując na tym stanowisku Allana Hendera. Warto wspomnieć, że 34-letni Duńczyk powraca na scenę po wygaśnięciu 20-miesięcznego zawieszenia nałożonego przez Komisję ds. Integralności Esportowej (ESIC) za nadużywanie coach buga.

Z radością ogłaszam swój powrót do roli głównego trenera. Kiedy włodarze Endpoint odezwali się do mnie i opowiedzieli o swoich planach na przyszłość, bez wahania się zgodziłem. Jestem bardzo podekscytowany, że będę mógł wrócić na serwer i poprowadzić chłopaków, by osiągali większe sukcesy.” – zakomunikował Rejin, który w przeszłości odpowiadał m.in. za wyniki MOUZ.

https://twitter.com/TeamEndpoint/status/1529462692603432960?cxt=HHwWgMC4neWN37kqAAAA

25 maja, godz. 15:02 – Skład OG uszczuplił się do trzech graczy!

W połowie maja rozpoczęła się restrukturyzacja sekcji CS:GO w OG Esports, będąca następstwem blamażu w kwalifikacjach do antwerpskiego Majora. Wówczas na rezerwie wylądował Valdemar “valde” Bjørn Vangså. Jego losy podzielił także Nikolaj “niko” Kristensen, który 25 maja stracił angaż w międzynarodowym kolektywie. Tym samym Mateusz “mantuu” Wilczewski pozostał jedynym zawodnikiem z pierwotnego składu.

24 maja, godz. 09:57 – Australijski weteran do wzięcia!

Aaron “AZR” Ward, były prowadzący m.in. Renegades i 100 Thieves, ogłosił gotowość do podjęcia nowych wyzwań. 29-latek definitywnie opuścił EXTREMUM  po tym, jak rosyjska organizacja rozwiązała jego kontrakt. 

Od dzisiaj, znajdując obopólne porozumienie z EXTREMUM, jestem oficjalnie wolnym agentem. Fajnie było zrobić sobie małą przerwę i popracować nad sobą poza grą, ale nadal chcę rywalizować w Counter-Strike’u na najwyższym poziomie. Jestem zmotywowany bardziej niż kiedykolwiek, aby poprowadzić zespół do osiągnięcia nowych wyzwań.” – oznajmił Australijczyk za pośrednictwem Twittera.

23 maja, godz. 15:12 – Duet K23 wypełni luki w Virtus.pro? Doniesienia

Były trener Espady Alexey “OverDrive” Birukov poinformował, że kandydatami do uzupełnienia wakatów w Virtus.pro są obecni reprezentanci K23, Petr “fame” Bolyshev i David “n0rb3r7” Danielyan. Pomiędzy obiema stronami mają trwać zaawansowane negocjacje.

https://twitter.com/ABOverDrive/status/1528725573996101633?ref_src=twsrc%5Etfw

23 maja, godz. 14:01 – YEKINDAR i buster na rezerwie VP!

Już na początku marca pojawiały się doniesienia o potencjalnych roszadach kadrowych w Virtus.pro. Stały się one faktem dopiero po zakończeniu antwerpskiego Majora. Z wyjściowym składem rosyjskiej organizacji pożegnali się Mareks “YEKINDAR” Galinskis oraz jeden z założycieli zespołu, Timur “buster” Tulepov. 

23-letni Łotysz odszedł ze względu na obecną sytuację geopolityczną. Virtus.pro to przecież prorosyjska organizacja, będąca częścią holdingu EsForce, który posiada silne powiązania z Kremlem i wspiera jego barbarzyńskie działania. Ponadto inwestorem VP jest znany oligarcha Aliszer Usmanow.