Respawn.pl

Zmiany w składzie półfinalisty Majora! Snajper opuszcza Team Spirit

Autor: Maks Bartosik
degster

Rosyjska organizacja Team Spirit poinformowała o zmianach w swoim zespole. Od składu i wystawiony na listę transferową został snajper – Abdul “degster” Gasanov.

Pomajorowa szufla nie oszczędza nawet i strefy CiS. Niedługo po zakończeniu zmagań w Antwerpii Na’Vi rozstało się z Boombl4’em, a z kolei Virtus.Pro opuścili Yekindar i buster. Teraz do grona zespołów, które zdecydowały się na zmiany dołącza Team Spirit, które ogłosiło rozstanie z degsterem.

20-letni Rosjanin był członkiem Team Spirit od stycznia 2021 roku, początkowo przebywając na wypożyczeniu z ESPADY. W barwach rosyjskiej organizacji degster wystąpił m.in. na PGL Major w Antwerpii, które dla rosyjskiego składu było niezwykle udane. Spirit doszło aż do półfinału, w którym przegrali z FaZe. Sam zawodnik podczas Majora błysnął swoimi umiejętnościami – fazę pretendentów skończył z ratingiem 1.44, a z kolei główną imprezę z również imponującym wynikiem – 1.16.

W oświadczeniu organizacji możemy przeczytać, że decyzja o odsunięciu degstera została podjęta z powodu rozbieżności w perspektywie dalszego rozwoju drużyny. Organizacja poinformowała również, że ma już gotową listę potencjalnych zastępców degstera i wkrótce ogłosi nowego snajpera.

Obecny skład Spirit prezentuje się następująco:

  • Russia Boris ⁠magixx⁠” Vorobiev
  • Russia Pavel “⁠s1ren⁠” Ogloblin
  • Russia Robert ⁠Patsi⁠” Isyanov
  • Russia Leonid “⁠chopper⁠” Vishnyakov
  • Russia Sergey “⁠hally⁠ Shavaev (trener)