Respawn.pl

Polska kolonia w OG powiększa się! F1KU oficjalnie u boku mantuu

Autor: Marcin Kapusta

Polska kolonia w OG Esports oficjalnie się powiększyła, a to za sprawą dołączenia do międzynarodowej formacji 18-letniego Macieja “F1KU” Miklasa!

Dwa tygodnie temu rozpoczęła się kadrowa rewolucja w szeregach OG. Na ławce rezerwowej wylądował wówczas gwiazda zespołu, Valdemar “valde” Bjørn Vangså. Kilkanaście dni później jego losy podzielił również Nikolaj “niko” Kristensen. Od tego czasu w internecie pojawiło się wiele spekulacji odnośnie następców duńskich weteranów. Niektórzy łączyli nawet Mareksa “YEKINDARA” Galinskisa czy Justina “jks’a” Savage’a. Ostatecznie organizacja postawiła na młodych CS-owych adeptów, a mianowicie na Adama “NEOFRAGA” Zouhara i Macieja “F1KU” Miklasa, który będzie występował u boku swojego rodaka Mateusza “mantuu” Wilczewskiego.

Jestem bardzo podekscytowany, ponieważ dziś rozpoczyna się nowy rozdział w sekcji CS:GO w OG. F1KU i NEOFRAG – serdecznie witamy w naszych szeregach. Są młodzi, zmotywowani i głodni sprawdzenia się na największej scenie, a ich styl gry wyraźnie pasował do tego, czego szukaliśmy od momentu rozpoczęcia zmian. Dzięki swojemu talentowi i pracowitości, pokazali już w ciągu ostatniego roku w SINNERS i AGO, że posiadają umiejętności, które pomogą nam wznieść zespół na nowe wyżyny. Jestem przekonany, że pokażą światu swój niebywały talent.” – przyznał główny trener OG, Capser “ruggah” Due.

ŚLEDŹ POMAJOROWĄ SZUFLĄ W SPECJALNEJ RELACJI

F1KU dołączył do warszawskiej organizacji pod koniec sierpnia 2019 roku, początkowo na okres próbny. Jego dobra forma indywidualna szybko sprawiła, że otrzymał stały angaż. Przywdziewając trykot z charakterystycznym Jastrzębiem na piersi, zwyciężył m.in. 33. i 38. sezon ESEA Premier Europe, wiosenną edycję ESL Mistrzostw Polski 2020 oraz wystąpił w dwóch odsłonach ESL Pro League. Z kolei NEOFRAG to 21-letni Czech, który od stycznia 2020 roku reprezentował SINNERS Esports. Pod banderą tej formacji sięgnął po wiele krajowych mistrzostw, a także wygrał kilka międzynarodowych turniejów, w tym m.in. 37. sezon ESEA Premier i V4 Future Sports Festival Budapest 2021 International Cup.

Po prawie trzech latach spędzonych w AGO odchodzę z organizacji, by kontynuować swoją esportową karierę w OG Esports. Dołączyłem do AGO, gdy miałem 16 lat i nigdy wcześniej nie grałem profesjonalnie. Oni wierzyli we mnie od pierwszego dnia i nauczyli mnie wszystkiego. Miałem okazję występować u boku doświadczonych zawodników, co znacząco pomogło mi w rozwoju. Zawsze będę wdzięczny za otrzymaną szansę, bo bez AGO nie byłbym w tym miejscu, w którym jestem teraz. Chciałbym Wam bardzo wszystkim podziękować, zawsze będzie ważną częścią mojego życia. Teraz nadszedł czas na kolejny krok w mojej karierze. Jestem niesamowicie podekscytowany przyszłością. Dołączenie do OG jest dla mnie niesamowitą szansą, ponieważ będę mógł konkurować z najlepszymi drużynami na świecie.” – oświadczył F1KU.

Podopieczni Caspera “ruggaha” Due zadebiutują w nowym zestawieniu podczas showmatchu Telepoerformance PXP Showmatch przeciwko Brazylijczykom z MIBR-u. Pojedynek odbędzie się już dziś o godzinie 20:00. Dwa tygodnie później (tj. 15-19 czerwca) stawią się na serwerze w ramach wiosennych finałów BLAST Premier, rozgrywanych w Lizbonie.

Aktualny skład OG Esports wygląda następująco:

  • Polska Mateusz “mantuu” Wilczewski
  • Serbia Nemanja “nexa” Isaković
  • Izrael Shahar “flameZ” Shushan
  • Polska Maciej ” F1KU” Miklas
  • Czechy Adam “NEOFRAG” Zouhar
  • Dania Casper “ruggah” Due (trener)