Respawn.pl

Były prowadzący Sangal nowym analitykiem Heroic!

Autor: Marcin Kapusta

Heroic rozszerzyło swój sztab szkoleniowy dywizji Counter-Strike’a o nowego analityka. Został nim były prowadzący Sangal Esports! 

Duńska organizacja Heroic zakontraktowała Robina “ScrunKa” Röpke na stanowisko analityka i asystenta głównego trenera CS2, Richarda “Xizta” Landströma. Decyzję o angażu Niemca oficjalnie ogłoszono dziesięć dni po rozstaniu z gwiazdorem i dotychczasowym prowadzącym zespołu, Casperem “cadiaNem” Møllerem.

Z radością dzielę się informacją, że dołączyłem do Heroic jako asystent trenera/analityk. Tym samym definitywnie kończę karierę profesjonalnego gracza. Po tym, jak znalazłem się na ławce rezerwowych Sangal, w pewnym sensie zdałem sobie sprawę, że mogę dać więcej jako trener niż jako zawodnik. Jestem zmotywowany bardziej niż kiedykolwiek, aby jako trener/analityk osiągnąć to, czego nie udało mi się osiągnąć jako zawodnikowi. Zrobię wszystko, co w mojej mocy, aby Heroic ponownie znalazło się na CS-owym szczycie” – oświadczył ScrunK.

ScrunK zawiesza myszkę na kołek

Otrzymując angaż w Heroic, ScrunK zakończył swoją jedenastoletnią karierę profesjonalnego gracza CS:GO. Przez dekadę rywalizował głównie na rodzimym podwórku, reprezentując m.in. EURONICS Gaming, DIVIZION, NLG, ALTERNATE aTTaX czy cowanę Gaming. Kilkukrotnie docierał do wielkiego finału krajowego czempionatu znad Renu, a raz udało mu się sięgnąć po Mistrzostwo Niemiec. Triumfował także w drugiej odsłonie Eden Arena Malta Vibes.

Na początku 2022 roku ScrunK objął prowadzenie w międzynarodowym kolektywie Sangal Esports. Niemniej ten siedemnastomiesięczny epizod pozbawiony był większych sukcesów. Pod koniec czerwca 2023 wylądował na ławce rezerwowych tureckiej organizacji, a obowiązki prowadzącego przejął Linus “LNZ” Holtäng.

Dziękuję za całe wsparcie przez ostatnie jedenaście lat mojej kariery CS:GO. Mam nadzieję, że nadal będziecie wspierać moją drogę, ale już w Counter-Strike’u 2” – napisał ScrunK na końcu swojego oświadczenia.

Aktualny skład Heroic wygląda następująco:

  • Denmark Martin “stavn” Lund
  • Denmark Rasmus “sjuush” Beck
  • Denmark Jakob “jabbi” Nygaard
  • Denmark Rene “TeSeS” Madsen
  • Sweden Richard “Xizt” Landström (trener)
  • Germany Robin “ScrunK” Röpke (analityk/asystent trenera)
  • Denmark Casper “cadiaN” Møller (rezerwa)