Respawn.pl

Cooler Master CK570 – recenzja klawiatury sygnowanej Street Fighter!

Autor: Marcin Skrętkowicz

Cooler Master ma w ofercie bardzo dużo produktów ale lubi też peryferia dla graczy. Jedną z propozycji jest jedna z klawiatur mechanicznych dla graczy sygnowana serią Street Fighter – mowa tutaj o modelu CK570.

Cooler Master CK570 – recenzja klawiatury sygnowanej Street Fighter!

Cooler Master od ponad dwóch dekad dostarcza innowacyjne rozwiązania w zakresie chłodzenia urządzeń komputerowych. Wśród nich należy wyróżnić między innymi nowoczesne systemy chłodzenia: radiatory, wentylatory, a także obudowy, komponenty i inne akcesoria. Dzięki rozwojowi, profesjonalnej obsłudze i trosce o wysoką jakość produktów, Cooler Master stał się niekwestionowanym liderem w branży.

Cooler Master CK570 2

Cooler Master ma dość obszerną linię klawiatur, a seria CK oferuje świetne opcje dla osób o ograniczonych budżetach. Pierwszą klawiaturą z rodziny CK był model 550, a dziś mamy do przetestowania model 570 sygnowany serią Street Fighter, a dokładnie postacią Chun-Li. W ofercie producenta znajdziemy jeszcze więcej sprzętów sygnowanych serią Steet Fighter – od wspomnianej klawiatury, po myszki, słuchawki, zasilacze ale nawet obudowy!

Poznajmy zatem specyfikację techniczną klawiatury CM CK570:

  • Rodzaj przełączników: Mechaniczne – Cherry MX Red,
  • Częstotliwość próbkowania: 1000 Hz,
  • Kabel: odłączalny USB-C (w zestawie przewód 180 cm),
  • Waga: 956 g,
  • Kolor: głównie biały, niektóre klawisze niebieskie i żółte,
  • Wymiary: 381 x 141 x 39 mm.

Klawiatura Cooler Master CK570 przyszła w charakterystycznym fioletowym opakowaniu. Po otwarciu pudełka od razu widzimy klawiaturę. Jak już przekopiemy się przez stertę najróżniejszych papierów, instrukcji, gwarancji, itd. to znajdziemy jeszcze bardzo przydatną rzecz, a mianowicie ściągacz klawiszy. Co jest dość dużym plusem w stronę producenta.

Cooler Master CK570 4 scaled

Cooler Master CK570 5 scaled

Cooler Master CK570 6 scaled

Przejdźmy zatem do samej klawiatury. Teoretycznie mamy tutaj pełny rozmiar bo klawiatura posiada klawisze numpad. Natomiast bryła nie jest standardowa. Nie mamy tutaj osobnych klawiszy insert, home, delete i tak dalej. Znajdują się one pod klawiszami na numpadzie. Mamy za to strzałki usytuowane w inny sposób niż zazwyczaj to widzimy. Dzięki takiemu zastosowaniu zaoszczędzono trochę miejsca i klawiatura ma pełną funkcjonalność, a zajmuje mniej miejsca. Na górze odnajdziemy jeszcze pokrętło multimedialne.

Cooler Master CK570 3 scaled

Cooler Master CK570 7 scaled

Cooler Master CK570 8 scaled

Kabel jest w pełni odłączalny i jest to USB-C – w przypadku uszkodzenia kupujemy nowy z popularnego serwisu aukcyjnego i problem rozwiązany. Dalej korzystamy z klawiatury – to kolejny plus w stronę producenta.

Cooler Master CK570 9 scaled

Cooler Master CK570 10 scaled

Cooler Master CK570 11 scaled

Teraz coś dla fanów ledów – jest tutaj szereg efektów RGB, a dokładnie 13 trybów oświetlenia klawiatury. Ledy są dość żywe, ale nasycenie czerwieni wydaje się nieco blade. Poza tym jestem bardzo zadowolony z oświetlenia Cooler Master CK570, poza tym, że nie jestem w stanie w pełni dostosować ledów bez oprogramowania.

Cooler Master CK570 13 scaled

SPRAWDŹ RECENZJĘ KLAWIATURY COOLER MASTER CK720!

Podsumowanie

Cóż można rzecz o klawiaturze Cooler Master CK570. Jest to wypasiona klawiatura do gier, w szczególności dla fanów Street Fightera. Mamy tutaj topowe przełączniki Cherry MX Red, ciekawą konstrukcję w połączeniu z bardzo ciekawym wyglądem kolorystycznym. Obecnie klawiatura nie jest super dostępna na naszym rynku – wynika to zapewne z ograniczenia produkcji . Cena na oficjalnej stronie wynosi około 90 euro – czyli około 400 PLN. Na ogromny plus to fakt odłączalnego przewodu USB-C i dołączonego ściągacza do klawiszy.

Sprzęt do recenzji został dostarczony przez firmę Cooler Master lub firmę marketingową/PR’ową zajmującą się daną marką na rynku polskim. Portal Respawn.pl za tę recenzję przyjął tylko gratyfikację w formie recenzowanej klawiatury Cooler Master CK570. Firma nie miała żadnego wpływu na opinię wystawioną przez portal Respawn.pl oraz nie miała wpływu na autora niniejszej recenzji. Autor rozumiany jako redaktor portalu Respawn.pl