Respawn.pl

Copenhagen Flames i Players z awansem na PGL Majora! ENCE również o krok od przepustki

Autor: Krzysztof Sarna

Pierwsze wyjaśnienia w grupie B europejskiego RMR-a są już za nami! Players i Copenhagen Flames to dwie pierwsze ekipy z tego zbioru, które awansowały na PGL Majora w Antwerpie. ENCE podobnie jak Anonymo Esports jest już o krok od dostania się na najważniejszy turniej w CS:GO. 

Jednakże awans Players i Copenhagen Flames to nie wszystko, co spotkało nas w piątek na turnieju premiowanym Majorem. Z zawodami pożegnały się Sangal oraz Sprout. Kibice z Polski mają szczególne powody do dumy i zadowolenia, ponieważ Anonymo Esports i ENCE potrzebują zaledwie jednej wygranej, by w maju zagrać na imprezie wspieranej przez Valve. 

Zaczniemy od drużyn, które wygrały piątkowe pojedynki w formacie BO1 i aktualnie mają bilans 2-1. Mowa tu przede wszystkim o Anonymo Esports, które po wspaniałym starciu pokonało Entropiq. Relację z tego starcia możecie przeczytać w tym miejscu. ENCE z kolei nie miało żadnych problemów w potyczce przeciwko HEET i wygrało 16:8 na Ancient. Co ciekawe! Jutro, a więc w sobotę (23 kwietnia) to właśnie te drużyny staną naprzeciwko siebie w meczu o awans. Tak więc już teraz możemy być pewni, że na Majorze ujrzymy minimum dwóch Polaków, a być może całą polską drużynę. 

Do Majora przybliżyło się także G2 Esports, które pokonało rezultatem 16:10 Bad News Eagles na arenie snajperów. Do tego należy jeszcze doliczyć SINNERS. Czesi nie pozostawili żadnych złudzeń w potyczce z Teamem Spirit na Nuke’u. To właśnie “Samuraje” i formacja zza naszej południowej granicy w sobotę będą walczyć o dostanie się na turniej rangi Majora. 

Jeśli chodzi o pierwszych uczestników Majora z grupy B, to są nimi Players oraz Copenhagen Flames. “Gracze” pokonali Astralis, aczkolwiek dopiero po trzeciej mapie. W tym przypadku jednak ogólny wynik zaskoczeniem nie jest, wszak Abay “HObbit” Khasenov i jego koledzy byli faworytami tego starcia. Do niespodzianki doszło w drugiej konfrontacji, ponieważ Copenhagen Flames niespodziewanie pokonało wyżej notowanie Ninjas in Pyjamas i to na dwóch mapach. Tak więc obie skandynawskie drużyny mają jeszcze dwie szanse, by dostać się na imprezę w Belgii. 

Marzenia o Majorze na później muszą odłożyć reprezentanci Sprout, którzy po trzy mapowym boju przegrali z Endpoint. Starcie stało na całkiem ciekawym poziomie, bo na pierwszej arenie przyszło nam podziwiać dogrywkę. Sprawa 46. formacji świata nie jest jednak łatwa, ponieważ ta nieustannie ma nóż na gardle. Podobnie jest zresztą w przypadku ASG, które wyeliminowało dziś po bardzo szybkim meczu Sangal. 

Piątkowe wyniki spotkań grupy B RMR prezentują się następująco:

Bad News Eagles 0:1 G2 Esports – Dust2 10:16

Anonymo Esports 1:0 Entropiq – (Relacja z tego meczu dostępna jest tutaj)

ENCE 1:0 HEET – Ancient 16:8

SINNERS 1:0 Team Spirit – Nuke 16:6

ASG 2:0 Sangal – Inferno 16:9, Ancient 16:5

Players 2:1 Astralis – Ancient 16:13, Dust2 12:16, Inferno 16:8

Sprout 1:2 Endpoint –  Dust2 16:19, Vertigo 16:7, Ancient 14:16

Ninjas in Pyjamas 0:2 Copenhagen Flames –  Vertigo 17:19, Overpass 10:16

Więcej informacji na temat rywalizacji grupy B w ramach PGL MAJOR ANTWERP 2022 EUROPE znajdziecie w dedykowanej relacji tekstowej.