Respawn.pl

Copenhagen Flames zatrudnia byłego zawodnika Astralis!

Autor: Maks Bartosik
Farlig dołącza do Copenhagen Flames

Duńska organizacja Copenhagen Flames zdecydowała się na dokonanie zmian w składzie sekcji CS:GO. Z zespołem pożegnał się Iulian “regali” Harjău, a w jego miejsce ściągnięto byłego zawodnika Astralis!

Copenhagen Flames po świetnej końcówce ubiegłego roku, w nowym trochę spuściło z tonu. Duńczycy, którzy w okresie październik-grudzień wygrali aż trzy edycje turniejów CCT Europe, w nowym roku nie triumfowali jeszcze w żadnych rozgrywkach. Najbliżej końcowej wygranej byli w miniony weekend, gdy w finale Elisa Invitational Winter 2023 przegrali z GamerLegion i zajęli drugie miejsce. Duński skład nie poradził sobie także w zamkniętych kwalifikacjach do turnieju RMR, z którego raalz i spółka odpadli z bilansem 0:3.

Ostatnie niepowodzenia CPH Flames spowodowały, że zaczęto patrzeć w kierunku zmian. Do tych ostatecznie doszło dzisiaj, gdy organizacja poinformowała o zakończeniu współpracy z jedynym obcokrajowcem w duńskiej formacji – Iulianem “regali” Harjău. Rumuński snajper dołączył do Copenhagen Flames w sierpniu ubiegłego roku, gdy przeniósł się z Fnatic Rising. Teraz po siedmiu miesiącach, w trakcie których odniósł z zespołem sporo sukcesów, wylądował na liście transferowej duńskiej organizacji. Na ten moment wiemy, że nie pojawiły się jeszcze żadne oferty kupna snajpera urodzonego w Rumunii.

Organizacja poinformowała również o nowym zawodniku, który zajmie miejsce Regaliego w składzie. Nowym graczem Copenhagen Flames został Asger “farlig” Jensen, który od października przesiadywał na ławce rezerwowych w Astralis. Duńczyk został wykupiony przez organizację, w której występował trzy lata temu, skąd następnie przeniósł się do GODSENT.

W komunikacie organizacji możemy znaleźć komentarz dyrektora Copenhagen Flames, Philipa Karsbøl, który wyjaśnił powody zmiany snajpera w składzie:

Podjęliśmy tę decyzję, ponieważ jesteśmy przekonani, że nasz zespół potrzebuje zmiany, abyśmy mogli osiągnąć nasze cele i wykorzystać potencjał całego składu. […]Ponadto uważamy, że farlig idealnie pasuje. Jest przede wszystkim fantastycznym facetem i kolegą z drużyny, ale jest też niesamowicie utalentowanym zawodnikiem

Skład Copenhagen Flames po dołączeniu Farliga prezentuje się następująco:

Denmark Johannes “⁠b0RUP⁠ Borup
Denmark Thomas “⁠birdfromsky⁠ Due-Frederiksen
Denmark Rasmus “⁠raalz⁠ Steensborg
Denmark Thomas “⁠TMB⁠ Bundsbæk
Denmark Asger “⁠Farlig⁠ Jensen

Denmark Benjamin “⁠cube⁠ Stabell (trener)

Romania Iulian “⁠regali⁠ Harjău (rezerwowy)