Respawn.pl

Counter-Strike 2 przestał działać na niektórych systemach

Autor: Michał Maćkowski
Counter-Strike 2 grafika promująca, update CS2

Rozwój technologiczny gier niesie za sobą konsekwencje. Valve poinformowało, że Counter-Strike 2 przestał działać na starszych systemach Windows i Linux, w tym także na Directx 9 i starszych.

Counter-Strike 2 nie dla starszych Windows i Linux, macOS

Ostatnia noc dla fanów Counter-Strike jest dosyć interesująca. Oprócz nowej aktualizacji do najnowszej wersji gry, Valve zdecydowało się udostępnić graczom CS:GO. To jednak nie koniec istotnych zmian, jakie zapowiedział producent gry i które dotkną graczy, którzy grali na starszych komputerach.

Jak poinformowało Valve na Steamie, od teraz Counter-Strike 2 nie będzie działać już na starszych Windowsach, Linuxach czy DirectX’ach. Wszystko przez rozwój gry i technologii, który nie umożliwia dopasowanie rozgrywki do starszych systemów.

Tak o to CS2 przestał działać na systemach macOS i 32-bitowych systemach operacyjnych Windows i Linux. Mowa tutaj między innymi o Windows 7 czy 8, które miały jeszcze wersje 32-bitową. Aktualnie najwięcej osób korzysta jednak z Windowsa 10, który dostępny jest tylko w wersji 64-bitowej. Dlatego też gracze, którzy posiadają te systemy i DirectX 9 lub starszy, nie zagrają już w Counter-Strike 2.

Counter-Strike 2 od tej pory będzie działał tylko na 64-bitowych systemach Windows oraz Linux. Gracze, którzy przez to nie mogą zagrać w nową wersję gry, mają do dyspozycji aktualnie CS:GO w wersji Legacy, o czym więcej piszemy tutaj. Co ważne zmiany dotyczą mniej niż 1% aktywnych graczy.

Valve ofertuje zwrot pieniędzy 

Z powodu zmian, Valve wyciąga do graczy pomocną dłoń i oferuje zwrot pieniędzy za ulepszone konta do statusu Prime. Ten zakup dotyczy tylko kont między 22 marca 2023 roku (dzień ogłoszenia bety CS2) a premierą nowej wersji gry, czyli 27 września. Co ważne, klucze, prezenty i konta, które otrzymały blokady VAC nie obowiązuje zwrot, który trwa do 1 grudnia tego roku. Wszystkie informacje od Valve można znaleźć także tutaj.