Respawn.pl

CS powraca do Chin – FaZe, G2 i ENCE zagrają na turnieju w Szanghaju!

Autor: Maks Bartosik
CS powraca do Szanghaju!

Długo musieliśmy czekać na powrót turniejów CS:GO w Chinach, ale w końcu się to zmienia. Ogłoszono turniej CS:GO Asia Championships, w którym wezmą udział m.in. FaZe, G2 czy ENCE.

Kilka lat temu CS:GO rozpoczęło swoją ekspansję na wschód, co przełożyło się na organizacje turniejów w Azji. Najpopularniejszym kierunkiem były Chiny, gdzie rozegrano m.in. turnieje z serii WESG czy siódmy sezon StarSeries & i-League. Era turniejów w Azji zakończyła się jednak w 2020 roku, gdy wybuchła pandemia COVID-19, która spowodowała, że Chiny zamknęły się na świat.

CS powraca do Chin!

W ostatnich tygodniach jednak się to zmieniło i wielkie turnieje, nie tylko esportowe, zaczynają wracać do Chin. Niedawno ogłoszono, że w Chinach odbędą się finały sezonu męskiego tenisa, a dzisiaj otrzymaliśmy informacje, że oprócz tenisa, do Chin powróci również Counter-Strike.

Perferct World Esports poinformowało, że ponownie zorganizuje światowy turniej w CS:GO. Mowa o CS:GO Asia Championships 2023, które mają odbyć się w Szanghaju. Rozgrywki mają wystartować 8 listopada i potrwać do 12 dnia tegoż miesiąca. W puli nagród znajdzie się 500 tysięcy dolarów.

Dzisiaj poznaliśmy także pięciu z ośmiu uczestników zmagań w Szanghaju. Są to G2, FaZe, ENCE, Team Liquid oraz MOUZ. Dwa kolejne miejsca przypadną najlepszym zespołom z rozgrywek piątego sezonu Perfect World APL, w których udział wezmą m.in. TheMongolz, Lynn Vision czy TYLOO. Ósmy, ostatni slot przypadnie najprawdopodobniej jeszcze jednej zaproszonej drużynie.

Zapowiedź Majora w Chinach?

W lipcu pojawiły się informacje, jakoby Valve poważnie rozważało powrót CounterStrike’a na chińskie areny, a jedna z nich miałaby ugościć drugi turniej rangi Major w 2024 roku. Za jego organizacje miałoby być odpowiedzialne Perfect World, a odbyć się on miałby w Szanghaju. Czyżby CS:GO Asia Championships 2023 było zapowiedzią pierwszego w historii turnieju rangi Major w Azji?