Respawn.pl

CS:GO pobił kolejny rekord – padła granica 1 500 000 graczy!

Autor: Michał Maćkowski
top 5 myszek cs:go

Społeczność CS:GO nie przestaje zaskakiwać! Wczoraj padł kolejny rekord, jeżeli chodzi o ilość graczy w jednym momencie, którzy przebywali w grze. Co ważne, padła granica półtora miliona.

CS:GO ponownie na ustach wszystkich, bowiem nowy rekord przebił kolejną istotną granicę. Mimo że Counter-Strike 2 został zapowiedziany, to jeszcze aktualna wersja najpopularniejszego FPS’a na świecie cieszy się z nowych rekordów.

Nowy rekord CS:GO – Półtora miliona graczy w jednym momencie

25 marca w okolicach godziny szesnastej czasu polskiego CS:GO pobiło swój dotychczasowy rekord. Na serwerach bawiło się bowiem 1 507 212 graczy, co stanowi nowy rekord. Dla wielu wciąż wielką zagadką jest, dlaczego produkcja Valve od kilku miesięcy bardzo często ustanawia nowy rekord, mimo że aktualizacji brak. To jednak najnowszy rekord ma swoje proste wytłumaczenie.

Poprzedni rekord ilości graczy, którzy bawili się w jednym momencie na serwerach, ustanowiony został jedenastego marca. Wtedy w grze przebywało łącznie 1 420 183 graczy. To już trzeci raz w tym miesiącu, kiedy CS:GO pobija wcześniej ustanowiony przez siebie rekord.

Beta Counter-Strike 2 powodem nowego rekordu

Nie ma co ukrywać, że nowy rekord CS:GO spowodowany jest także limitowanymi testami nowej odsłony. Gracze chcąc otrzymać betę Counter-Strike 2 grają różne oficjalne tryby, dzięki którym mają mieć zdecydowanie większe szanse na otrzymanie możliwości testowania CS’a 2. Czas gry na oficjalnych serwerach ma bowiem wpływ na to, czy system prześle danemu graczowi dostęp do bety. Więcej o tym, jak otrzymać i zagrać w Counter-Strike 2 przeczytacie tutaj.