Respawn.pl

Czas na ostatnie derby w ESEA Premier! W grze dzisiaj jeszcze Emeritos Banditos! [AKTUALIZACJA]

Autor: Michał Maćkowski
Anonymo

Długi dzień czeka polskie drużyny na międzynarodowej scenie. Swoje ostatnie spotkania w ESEA Premier rozegrają dzisiaj gracze Izako Boars i x-kom AGO, którzy podejmą Anonymo! Nie zabraknie nam na wieczór także emocji stworzonych przez Emeritos Banditos. 

Wczorajszy dzień prawie wszystko nam wyjaśnił, jeżeli chodzi o aktualny sezon ESEA Premier. Jedynie reprezentanci x-kom AGO z polskich drużyn zdołali awansować do fazy pucharowej, w której powalczą o grę w ESL Pro League. Teraz już wiemy, że Izako Boars na pewno spada do niższej ligi, a Anonymo zagra w barażach o utrzymanie.

Równo o 19 na serwerach zameldują się cztery polskie formacje. Izako Boars w swoim pożegnalnym meczu w ESEA Premier zmierzy się z Sinners, lecz jest to mecz praktycznie o nic. Ewentualne zwycięstwo dzików pozwoli im zdobyć pierwsze punkty w tym sezonie. Natomiast jastrzębie muszą wygrać dzisiejsze derby, w których zmierzą się z Anonymo. Już teraz wiemy, że ekipa Janusza “Snaxa” Pogorzelskiego zagra w barażach o utrzymanie w lidze i wygranie tego meczu nic im nie da. Jednak zespół Damiana “Furlana” Kisłowskiego w przypadku zwycięstwa zapewni sobie drugie miejsce w grupie B i grę najprawdopodobniej na LDLC w pierwszej części fazy pucharowej.

Przeczytaj więcej – MICHU powalczy o utrzymanie na finałach BLAST Premier Spring!

W grupie A sprawa ma się nieco ciekawiej. Dzisiaj Wisła All in! Games Kraków powalczy o utrzymanie. Jeżeli biała gwiazda chce uniknąć rywalizacji w barażach musi pokonać portugalskie SAW. Wtedy Polakom uda się wskoczyć na piąte miejsce, które gwarantuje utrzymanie w lidze!

Również w lidze ESEA, jednak Intermediate zobaczymy dzisiaj ponownie graczy Emeritos Banditos. Wczoraj emeryci po dosyć zwariowanym spotkaniu przegrali na Finów, notując tym szóstą porażkę. Jednak zespół znanych nam streamerów ma na swoim koncie siedem zwycięstw i już wieczorem będzie miał okazję zanotować kolejną wygraną lub zrównać swój bilans. Rywalami Polaków będą Rosyjscy gracze z Norden eSports.

Harmonogram na dziś

  • x-kom AGO vs Anonymo – 19:00 (BO3, transmisja)
  • Wisła All in! Games Kraków vs SAW – 19:00 (BO3, transmisja)
  • Emeritos Banditos vs Norden eSports- 19:00 (Dust2, transmisja)

Aktualizacja

Sinners poddało dzisiaj swoje ostatnie spotkanie z Izako Boars, przez co dziki w ostatnim meczu zdobyły swoje pierwsze i zarazem ostatnie trzy punkty w tym sezonie ESEA Premier!