Respawn.pl

Czas na pierwszy i ostatni finał ESL MP w Counter-Strike 2

Autor: Michał Maćkowski

Już dzisiaj przed polskimi kibicami ostatni finał w historii ESL Mistrzostw Polski. Nie mogło więc zabraknąć nieco kontrowersji, dlatego też pierwszy finał rozgrywek odbył się na platformie X (kiedyś Twitter).

Ostatni finał ESL MP przed nami!

Pewna historia krajowych rozgrywek dobiegnie dzisiaj końca, niestety w nie oprawie, na jaką zasługują zapisane w historii polskiego CS’a rozgrywki. Wszystko przez spore kontrowersje, jakie poczyniły się na platformie X. Ten temat jednak zostawiamy tutaj na boku, a więcej informacji, można znaleźć tutaj.

Wielki finał ostatniego sezonu ESL Mistrzostw Polski zakończy erę wieloletnich rozgrywek na polskiej scenie, które wygrywane przez wielu legendarnych już polskich graczy. W ostatnim finale tych rozgrywek czeka nas również ciekawe starcie, bo w akcji zobaczymy 9INE, które zmierzy się z PALOMA.

Dziewiątki wczoraj w półfinale ESL MP zdołały pokonać Anonymo już po dwóch mapach. Natomiast PALOMA w cieniu kolejnych kontrowersji po niewłaściwej zaczepce ze strony oficjalnej profilu los kogutos pokonała ekipę ThunderFlash, również po dwóch mapach.

Kto pierwszym i ostatnim polskim mistrzem w Counter-Strike 2?

Dzisiejszy finał ESL MP przejdzie do historii jako ostatni, bo organizator już przed samym rozgrywkami poinformował, że nie będzie więcej edycji polskich rozgrywek. Kawał pięknej historii polskiego Counter-Strike’a zakończony zostanie dzisiaj dużą klamrą i wyłonieniem ostatniego polskiego mistrza.

Finał ESL Mistrzostw Polski rozegrany zostanie już o godzinie 17:00. Stawką tego spotkania będzie 25 000 złotych, awans na IEM Katowice play-in i do europejskich kwalifikacji do ESL Pro League  Transmisję w języku polskim można oglądać na kanale ESL TV.