Respawn.pl

Czego aktualnie brakuje w Counter-Strike 2?

Autor: Michał Maćkowski
Counter-Strike 2 grafika promująca, update CS2

Counter-Strike 2 wciąż znajduje się w wersji beta i nie wiemy dokładnie, kiedy otrzyma oficjalną premierę. To jednak warto przyjrzeć się już teraz, czego aktualnie brakuje w rozgrywce – artykuł subiektywny.

Co warto byłoby dodać do Counter-Strike 2?

Tak, Counter-Strike 2 wciąż jest w wersji beta, ale Valve nie dzieli się wieloma informacji. Gracze sami doszukują się nowości, jakie mają zostać wprowadzone do gry. Ma to swój klimat, jednak co za dużo, to nie zdrowo. Na ten moment nie wiemy, co dokładnie jeszcze zostanie wprowadzone do nowej wersji gry, ale specjalnie z tej okazji redakcja Respawn.pl przygotowała listę rzeczy, które chciałaby zobaczyć w Counter-Strike 2.

Rundy nożowe w Counter-Strike 2 niezbędne

Zacznijmy od tego, co dla osób grających na zewnętrznych platformach jest wręcz nieodłącznym elementem rozgrywki. Rundy nożowe przed startem spotkania pozwalają wybrać drużynie, po której stronie chce rozpocząć pojedynek. Do tej pory w CS:GO na oficjalnych serwerach nie doczekaliśmy się tego, ale przy Counter-Strike 2 to wręcz obowiązkowe. Na ten moment Valve nie poinformowało nic o dodaniu rundy nożowej, jednak miejmy nadzieję, że to niedługo zrobi.

Noże Counter-Strike 2

fot. Valve/Twitter/@gabefollower

Dogrywki nadchodzą

Temat dla wielu bardzo sporny, jednak mecze w trybie rankingowym traktować powinniśmy jako pojedynek na jednej mapie. Kto zwycięży, ten zgarnia wszystko – tak jak to ma miejsce w rozgrywkach BO1 na turniejach czy zewnętrznych platformach. W CS:GO spotkanie przy stanie 15:15 kończyły się remisem, a zwycięzca nie zostawał wyłoniony. Teoretycznie remis dla wielu może okazać się sprawiedliwy, lecz idąc tropem profesjonalizacji i zewnętrznych platform, dogrywki powinny zostać dodane. To najprawdopodobniej stanie się już niedługo, o czym więcej przeczytacie tutaj.

Turnieje w grze

Nie ma co ukrywać, że granie samych spotkań w trybie turniejowym po pewnym czasie może znudzić nawet najwytrwalszych graczy. Do tej pory CS:GO w porównaniu do innych esportowych tytułów, był w tym temacie mocno zacofany. Gracze, aby zagrać na wyższym poziomie lub o jakieś nagrody, musieli korzystać z zewnętrznych turniejów czy platform. Przy Counter-Strike 2 powinna nastąpić zmiana, znana nam między innymi z League of Legends, Fortnite czy Rocket League, gdzie turnieje rozgrywane są co kilka godzin. Valve chcąc jeszcze bardziej przyciągnąć graczy, powinno wprowadzić turnieje wewnątrz gry, gdzie do wygrania będą małe nagrody, takie jak skrzynki czy skórki. Oczywiście wszystko w ramach rozsądku.

Turnieje w Rocket League

Zdjęcie przedstawiające wewnętrzne turnieje w Rocket League – fot. EPIC Games

Następcy

Były boty, ale były głupie. Jednak ich usunięcie przez Valve było jeszcze głupszą decyzją. Aktualnie w CS:GO sytuacja po opuszczenie przez gracza meczu jest tragiczna, bowiem zostajemy w 4, nie mając nawet żadnej alternatywy, nie licząc dodatku finansowego po każdej rundzie. Podczas gdy boty były jeszcze dostępne w meczach trybu rankingowego, sytuacja pozwała na odrobinę szaleństwa, ponieważ pierwszy kto zginął (najczęściej grając na informację), miał drugie życie.

Rozwiązanie tej sytuacji jest i z pewnością warte przetestowania. Mowa bowiem o dodaniu opcji, która umożliwi innemu graczowi dołączenie do trwającego spotkania. Oczywiście sam zawodnik, nie otrzymałby lub stracił tyle samo punktów, co gracze rozgrywający mecz od początku. To z pewnością wymagałoby pewnego wypoziomowania, tak samo, do jakiego momentu będzie możliwość dołączenie do meczu. Jeżeli gracz miałby dołączać do drużyny, kiedy u przeciwnika na tablicy wyników widnieje już 15 punkt, to jest to po prostu głupota. Sam pomysł faktycznie mógłby sprawdzić się w grze i nieco podbudować morale drużyny, która gra w czwórkę.

Czekamy więc na nowości w Counter-Strike 2

Najnowsza wersja gry nadal dostępna jest tylko w wersji beta, do której niewielka ilość graczy ma dostęp. Nie wiemy jednak do końca, co Valve planuje jeszcze dodać do gry przed jej oficjalną premierą, bowiem plotek i informacji ukrytych w plikach jest całkiem sporo.