Respawn.pl

Czy BIG jako pierwsze pokona Movistar Riders?

Autor: Krzysztof Sarna

Nieubłaganie zbliżamy się do zakończenia rywalizacji w grupie C na ESL Pro League. Movistar Riders dąży do kompletu zwycięstw w tym zbiorze. Na dobrą sprawę tylko BIG może dziś przeszkodzić Hiszpanom w tej sztuce. Czy tak się stanie? 

Jeszcze wczoraj na placu boju było dwóch niepokonanych, ale pozostał tylko jeden i jest nim Movistar Riders. Przed Hiszpanami stoi szansa, by stać się pierwszą niezwyciężoną drużyną w fazie grupowej ESL Pro League, chociaż czeka nas jeszcze zbiór D. Przez to, że MR zagra jutro z Party Astronauts, gdzie wygrana jest niemal przesądzona, tak tylko BIG może dziś zatrzymać 23. siłę świata.

Tak się składa, że to starcie rozegra się dziś jako pierwsze. Podopieczni Galdera “bladE’a” Barceny pokonali już GODSENT, Players i Team Liquid mimo tego, że w rankingu HLTV zajmują 23. pozycję. Natomiast ekipa z Niemiec aktualnie ma bilans 0-2 po tym, jak przegrała z Teamem Liquid i Players, a górowała jedynie nad Party Astronauts. Wiele wskazuje na to, że to właśnie ten mecz będzie hitem soboty, ponieważ BIG jest oceniane aktualnie na siedemnastą siłę świata, tak więc różnica pomiędzy tymi zespołami jest bardzo mała. Obie drużyny spotkały się w tym roku podczas fazy Play-In katowickiego IEM-a. Wówczas w starciu BO1 lepsi byli Niemcy.

CZYTAJ TAKŻE: Twitch: Streamerka została strollowana skrótem “ALT+F4”! Stream się zakończył

O godzinie 16:00 powinno wystartować kolejne starcie. W nim dojdzie do konfrontacji pomiędzy Teamem Liquid a Party Astronauts. Wydawać by się mogło, że w szeregach 31. ekipy świata większość aspektów zostało już uporządkowanych, aczkolwiek wczorajsza porażka z Movistar Riders nieco namieszała wśród społeczności. Mimo tej porażki, Keith “NAF” Markovic i jego koledzy mają aktualnie bilans 2-1, bowiem udało im się wygrać z BIG i GODSENT. Natomiast PA jak już niejednokrotnie wspominaliśmy stawiane jest w roli outsidera. Po trzech dniach czterdziesta formacja świata nie wygrała jeszcze ani jednego spotkania i nikogo nie powinien zdziwić fakt, że gracze Josepha “Muenstera” Limy podchodzą do tych zawodów w roli underdoga. 

Na zakończenie soboty ujrzymy w akcji Players wraz z GODSENT. “Gracze” teoretycznie powinni przodować i być na pierwszym miejscu w tabeli, aczkolwiek doszło do jednej porażki w ich wykonaniu, wszak nie poradzili sobie z Movistar Riders. Być może był to zwykły wypadek przy pracy. Abay “HObbit” Khasenov i jego koledzy pokonali Patry Astronauts i BIG. Dzisiejsze zadanie w ich wykonaniu nie powinno być teoretycznie trudne, wszak przyjdzie im zagrać z Brazylijczykami, którzy do tej pory pokonali jedynie Patry Astronauts, a ulegli Movistar Riders i Teamowi Liquid. 

Harmonogram sobotnich spotkań grupy C piętnastego sezonu ESL Pro League prezentuje się następująco:

12:30 | BIG vs. Movistar Riders – BO3

16:00 | Team Liquid vs. Party Astronauts – BO3

19:30 | Players vs. GODSENT – BO3

Transmisję wraz z polskim komentarzem możecie oglądać na oficjalnym kanale Twitch ESL Polska. Przejdziecie na niego klikając ten odnośnik.

Więcej informacji na temat piętnastego sezonu ESL Pro League znajdziecie w dedykowanej relacji tekstowej.