Respawn.pl

Czy konsola Xbox jest lepsza od PlayStation?

Autor: Partner serwisu

Miłośnicy gier telewizyjnych skupiają się wokół dwóch konkurencyjnych konsoli, wyliczając zalety i wady obydwu rozwiązań. Zarówno fani PlayStation, jak i Xboxa mogą argumentować swój wybór wieloma aspektami, związanymi z funkcjonalnością i możliwościami obydwu systemów. Co zatem wybrać? Zwróć uwagę na kilka szczegółów.

Konsola PlayStation a Xbox – fizycznie i praktycznie różne

Poza wyglądem zewnętrznym konsola Xbox One różni się od PS5 technicznymi możliwościami i związanymi z nimi tytułami gier, dostępnymi w ramach konkretnej oferty. Na Xbox oraz na PlayStation dostępne są różne wersje gier oraz różne tytuły, dzięki którym możesz dopasować gust i umiejętności. Najnowsza konsola Xbox posiada wydajny system SSD, który ma zapobiegać ścięciom obrazu podczas gry, PS5 natomiast została wyposażona w wydajniejszy procesor oraz napęd dysków Blue-ray. Obydwie konsole oferują grę za pomocą padów oraz kontrolera ruchu i tutaj tkwi jedna z najważniejszych różnic pomiędzy konsolami. Do PlayStation może być potrzebny Move, czyli gadżet, pełniący funkcję kontrolera ruchu. W grach na Xbox ciało gracza w całości jest kontrolerem ruchu. 

Co nowego w Xbox i PlayStation?

Zachwycająca stylistyka konsoli to nie jedyna zaleta tych nowoczesnych produktów. PlayStation oraz Xbox nieustannie wprowadzają na rynek nowe wersje popularnych gier oraz całkiem nowe gry, dzięki którym możesz zachwycić się ich precyzyjnym, szybkim działaniem. Konsole Xbox oferują dostęp do biblioteki gier, podobnie jak PS. Użytkownik może założyć konto, by grać w trybie online oraz tworzyć swój profil gracza. PS5 planuje nową wersję Gran Turismo (7). Maluchy docenią Dom Duchów Kena i Spider-Mana. Fani Xbox One docenią z kolei Roblox i Forza. Wysokiej jakości, nowoczesne konsole są dedykowane miłośnikom nowości w świecie gier. To na nich najszybciej można przetestować wyczekiwane propozycje. Nowości w PlayStation pojawiają się corocznie i warto śledzić na bieżąco oczekiwane lub już wprowadzone tytuły. W Xbox nowości pojawiają się trochę rzadziej. Zależnie od swoich preferencji możesz wraz z konkretnym modelem konsoli brać udział w szybkim dostępie do nowości ze świata gier. 

Którą konsolę wybrać – Xbox czy PlayStation?

Decyzja o wyborze konsoli zależna jest przede wszystkim od indywidualnych upodobań użytkownika. O ile techniczne parametry obydwu sprzętów są podobne, a jakość gry nie odbiega znacząco od siebie na obydwu wymienionych konsolach, o tyle rodzaj padów, interfejs użytkownika, sposób gry z użyciem kontrolera, a także wiele aspektów, związanych ze specyfiką konsoli tworzy dwa obozy miłośników gier. Konsola Xbox One jest nowoczesnym, wysokiej klasy produktem, pozwalającym w pełni wykorzystać swoje możliwości zarówno dzieciom, młodzieży jak i dorosłym. Podobnie jest z PlayStation, które wciąż wprowadza udoskonalenia, ułatwiające i usprawniające grę. Obydwie konsole są warte polecenia, jednak o wyborze konkretnego modelu decyduje indywidualna ocena i predyspozycje do użytkowania. Warto zatem przed zakupem konsoli przetestować działanie obydwu sprzętów, by przekonać się, który bardziej nam odpowiada. Koniecznie trzeba zapoznać się z listą gier, oferowanych na PS5 oraz Xbox. Większość z nich tworzona jest w dwóch wersjach, na obydwie konsole, jednak wiele propozycji jest dedykowanych na konkretny rodzaj konsoli.