Respawn.pl

Czy mantuu i OG uciekną spod topora na BLAST Premier Fall Groups?

Autor: Krzysztof Sarna

Zaczynamy konkretne wyjaśnienia w grupie C BLAST Premier Fall Groups. Już dziś z walką o imprezę z serii Fall Final pożegna się ekipa z dwójki OG Esports kontra FaZe Clan. Natomiast o awans zagra Natus Vincere oraz Complexity Gaming.

Sytuacja, w której znalazł się Mateusz “mantuu” Wilczewski wraz z OG nie należy do najłatwiejszych. Polak i jego drużyna musi się bronić przed odpadnięciem z turnieju, wszak wczoraj uległa Natus Vincere. A dzisiejsze zadanie będzie trudne, bo po drugiej stronie serwera stać będzie FaZe Clan. 

FaZe Clan, który wczoraj sensacyjnie przegrał z Complexity Gaming. Jednak jest wyżej notowaną ekipą od OG o trzy miejsca w światowym rankingu HLTV. Nie jest łatwo opisać, jak prezentuje się aktualna dyspozycja Olofa “olofmeistera” Kajbjera i jego kolegów. Natomiast jeśli chodzi o Wilczewskiego oraz spółkę, to wydaje się, że mimo wszystko to oni powinni dziś wygrać. Prawdą jest, że wczoraj ulegli, ale ulegli najlepszej drużynie świata, czyli Natus Vincere i to dopiero po trzech mapach. 

Wszystko wskazuje na to, że Natus Vincere już dziś przypieczętuje udział w BLAST Premier Fall Final. Ekipa z regionu CIS czysto teoretycznie powinna sobie poradzić z Complexity Gaming, które jest dopiero szesnastą siłą świata. Co jednak najciekawsze w tym wszystkim, kiedy te zespoły spotykały się po raz ostatni, a miało to miejsce 3 kwietnia podczas rozgrywek czternastego sezonu EPL-a, wówczas lepsi okazali się podopieczni Luisa “peacemakera” Tadeu. To, co jednak wszyscy wiedzą to fakt, że Oleksandr “s1mple” Kostyliev i reszta załogi na ten moment nie mają sobie równych. 

Harmonogram sobotnich spotkań BLAST Premier Fall Groups prezentuje się następująco:

16:30 | Natus Vincere vs. Complexity – BO3 [Transmisja]

19:30 | OG Esports vs. FaZe Clan – BO3 [Transmisja]