Respawn.pl

Debiut ENCE w polskim rankingu HLTV! Mnóstwo awansów polskich ekip, Vitality liderem

Autor: Krzysztof Sarna
9INE, CS:GO

Takie aktualizacje światowego rankingu HLTV, jak trzecia grudniowa lubimy najbardziej. Po zakończonych zmaganiach BLAST Premier World Final 2023 w notowaniu aż roi się od zmian. Nie tylko w najlepszej dziesiątce świata, w której na fotel lidera powrócił Team Vitality doszło do ogromu przetasowań, ale również i na polskiej scenie, gdzie po raz pierwszy obserwujemy ENCE.

ENCE debiutuje na polskiej scenie, Vitality liderem

“Pszczoły” w minioną niedzielę pokonały w wielkim finale BLAST Premier World Final 2023 FaZe Clan. Tym samym organizacja znad Sekwany udowodniła, że 2023 rok bezsprzecznie należał do niej. Samo mistrzostwo turnieju rozgrywanego w Zjednoczonych Emiratach Arabskich sprawiło, że Mathieu “ZywOo” Herbaut i jego koledzy wrócili na fotel lidera, spychając tym samym podopiecznych Filipa “NEO” Kubskiego. Wielkie awanse zaliczyło Natus Vincere oraz Virtus.pro – odpowiednio o cztery oraz pięć lokat, na 4. i 5. posadę. Na 8. lokatę natomiast spadło Complexity Gaming, które jeszcze przed tygodniem plasowało się na usytuowaniu numer pięć. Do TOP10 zawitał Team Falcons, dla którego jest to debiut, natomiast do czołowej dziesiątki globu powróciło Cloud9. Natomiast z TOP10 wypadła FURIA.

Najlepsza dziesiątka rankingu HLTV prezentuje się następująco:

 1. Team Vitality (+1)
 2. FaZe Clan (-1)
 3. MOUZ
 4. Natus Vincere (+4)
 5. Virtus.pro (+5)
 6. G2 Esports
 7. Monte
 8. Complexity Gaming (-3)
 9. Team Falcons (Pojawienie się w rankingu)
 10. Cloud9 (+1)

CZYTAJ TAKŻE: TaZ: Niektórzy gracze mówili o siuhym, że jest toksyczny

Ciekawie jest również na polskiej scenie, w której co prawda nie ma już żadnej drużyny w TOP30, ale zawitało ENCE, które jak dobrze już wiemy – występować będzie pod polską flagą. Organizacja z Finlandii przejęła dawne miejsce 9INE i plasuje się na 37. pozycji. Anonymo Esports, ThunderFlash oraz PGE Turów Zgorzelec awansowały odpowiednio o: 3, 11 oraz 2 miejsca. Spadek o dziesięć posad zaliczyła PALOMA, która spadła na dokładnie 95 lokatę. W rankingu zadebiutowało lajtbitexe. Coraz bardziej do grona TOP100 puka Illuminar Gaming. Ostatnie cztery formacje najlepszej jedenastki Polski zaliczyły ujemne notowania, a mowa tu o następujących drużynach: Permitta, LODIS, TUSTE CHOPAKI oraz NAVI Javelins. 

Najlepsza jedenastka polskich formacji prezentuje się następująco:

 • 37. ENCE (-8)
 • 47. Anonymo Esports (+3)
 • 70. ThunderFlash (+11)
 • 77. PGE Turów Zgorzelec (+2)
 • 95. PALOMA (-10)
 • 105. lajtbitexe (Pojawienie się w rankingu)
 • 107. Illuminar Gaming (+3)
 • 110. Permitta (-14)
 • 137. LODIS (-4)
 • 147. TUSTE CHOPAKI (-5)
 • 160. NAVI Javelins (-4)

Najnowsze notowanie TOP30 światowego rankingu HLTV znajdziecie pod tym odnośnikiem. Kolejna aktualizacja będzie mieć miejsce już za tydzień w poniedziałek, 25 listopada.