Respawn.pl

Denis Załęcki kontra Mateusz Kubiszyn już niebawem! Poznaliśmy szczegóły zaległej walki HIGH League 3

Autor: Krzysztof Sarna

Miniona gala HIGH League 3 nie do końca spełniła oczekiwania kibiców i trzeba sobie to jasno powiedzieć. W końcu nie doszło do najbardziej konfliktowej walki, której uczestnikami mieli być Denis “Bad Boy” Załęcki wraz z Mateuszem “Don Diego” Kubiszynem. Organizatorzy jednak jak zapowiedzieli, że pojedynek dojdzie do skutku, tak tego się trzymają. Poznaliśmy szczegóły tego starcia, które odbędzie się już za ponad tydzień.

To miała być najgorętsza walka minionej gali HIGH League w ERGO Arenie. Ze względów bezpieczeństwa do pojedynku nie doszło, przez co po wydarzeniu pozostał niedosyt i niesmak. Jak jednak powiedział Mosa “Malik Montana” Ghawsi, tak się dzieje i jesteśmy już o kilka dni od zobaczenia najbardziej wyczekiwanego boju z całej karty na HL3, którego uczestnikami będą Denis Załęcki i Mateusz Kubiszyn.

Jak czytamy w komunikacie prasowym, nowa data walki to 20 czerwca. Oczywiście miejsce nie jest znane i takie też pozostanie, aczkolwiek organizatorzy określają je mianem wyjątkowego. Samo wydarzenia natomiast nosi nazwę HIGH League 3: Extra i nie ma się zresztą czemu dziwić. Specjalne wydarzenie zaplanowano na godzinę 20:00. 

CZYTAJ TAKŻE: PGE Superpuchar PLE już od 8 lipca na Plaży Miejskiej w Gdyni

Pojedynek ten jest już prawdziwą walką o honor, a nie zwykłym starciem sportowym. Przypomnijmy, że zestawienie odbędzie się na zasadach MMA w limicie trzy rundy po trzy minuty.

Jeśli chodzi o Bad Boya, to jest on jednym z najlepszych polskich wojowników wśród walk ulicznych i starć na gołe pięści. W debiutanckiej walce na HIGH League 2 rywalizował z Alanem “Alanikiem” Kwiecińskim jako zawodnik K-1. Po trzech rundach pokonał o wiele bardziej doświadczonego od siebie zawodnika.

Don Diego z kolei jest także jednym z najlepszych polskich zawodników walk na gołe pięści. Świetnie radził sobie na galach GROMDA, gdzie wygrał pięć pojedynków i został mistrzem organizacji. Co więcej, wszystkich swoich oponentów nokautował. Do tego należy doliczyć jeszcze wielkie sukcesy na zawodach kickbokserskich i bokserskich.

Transmisja ze starcia dostępna będzie dla wszystkich osób, które zakupiły dostęp do HIGH League 3 na HighLive.TV oraz bilety na galę. Więcej informacji w tej kwestii mamy otrzymać wkrótce.