Respawn.pl

PGE Superpuchar PLE już od 8 lipca na Plaży Miejskiej w Gdyni

Autor: Krzysztof Sarna

Wakacyjna atmosfera jest już coraz bardziej wyczuwalna mimo faktu, że wakacje się jeszcze nie rozpoczęły. Z pewnością drugi weekend lipca na Plaży Miejskiej w Gdyni będzie pasjonujący, ponieważ to właśnie wtedy odbędzie się PGE Superpuchar Polskiej Ligi Esportowej. 

W ubiegłym roku PGE Superpuchar PLE odbył się po raz pierwszy. Rozgrywki na plaży były swego rodzaju nowością, ale wielu osobom ze środowiska przypadły do gustu. Polska Liga Esportowa powraca z inicjatywą, ale tym razem nie będzie ograniczać się wyłącznie do Counter-Strike’a: Global Offensive. 

Nie będzie się ograniczać, bowiem na Plaży Miejskiej w Gdyni będziemy się mogli delektować także rywalizacją w VALORANCIE, FIFIE i eSailing. Do tego uświadczymy jeszcze ALL-STAR Game z zaproszonymi gwiazdami i drużyną HEINZ PLE ALL-STAR. 

Polska Liga Esportowa wraca do Trójmiasta, jednak dokładna lokalizacja uległa zmianie. Rok temu rozgrywki miały miejsce na Stadionie Letnim w Gdańsku. Tym razem organizatorzy postawili na Plażę Miejską w Gdyni. Mnóstwo atrakcji, które czekać będą na odwiedzających to oczywista oczywistość. Po raz drugi w historii gracze powalczą o PGE Superpuchar Polskiej Ligi Esportowej, z pulą 25 tysięcy dolarów. Polska będzie reprezentowana przez Illuminar Gaming, które wygrało krajowe eliminacje podczas PLE.GG Gaming Weekend. Formacja ta w finale okazała się lepsza od Wisły All iN! Games Kraków i jednocześnie wywalczyła sobie prawo partycypowania w gdyńskiej imprezie. Pozostałe bilety powędrują do trzech zagranicznych drużyn, które na pewno będę sporym wyzwaniem dla polskich zawodników. 

CZYTAJ TAKŻE: Budżetowy gryzoń zaskoczył! Recenzja Dream Machines DM4 Evo S i podkładki DreamPad Rough Control

Jeśli chodzi o format, to czeka nas sześć spotkań w ramach drabinki podwójnej eliminacji. Oznacza to, że przegrana drużyna po jednej porażce jeszcze nie pożegna się z turniejem, bowiem dopiero drugi mecz będzie tym “o wszystko”. 

Na tym nie kończą się emocje związane z CS:GO, ponieważ w sobotę, 9 lipca na fanów czeka All-Star Game. W nietuzinkowych spotkaniach spotkać będzie można m.in. drużynę HEINZ PLE ALL-STAR, która prezentuje się następująco: Tomasz “phr” Wójcik, Paweł “byali” Bieliński, Michał “snatchie” Rudzki, Grzegorz “SZPERO” Dziamałek, Dominik “GruBy” Świderski oraz Mariusz “Loord” Cybulski. Ekipa ta zmierzy się z zespołem zaproszonych międzynarodowych gwiazd, a także najlepszą piątką z ALL-STAR Challenge, który można wykonywać przez cały czerwiec pod tym adresem.

Nad morzem fani VALORANTA również znajdą coś dla siebie. Podczas PGE Superpucharu PLE zaplanowano finały drugiego splitu VALORANT East: United. Spotka się tam sześć europejskich drużyn, które od czwartku będą walczyć o 7,5 tys. dolarów, tytuł mistrza i awans w ekosystemie rozgrywek Riot Games. Tym samym w sobotę na odwiedzających czekają finały aż trzech turniejów esportowych!

Do tego na Plaży Miejskiej w Gdyni będzie można podziwiać nietuzinkowe zawody FIFA 22, w których wystąpią nie tylko najlepsi polscy gracze, ale także influencerzy. Gdyby tego było mało, w dniach 8-10 lipca rozegrają się regaty PGE e-Puchar Gdynia Sailing Days. Są to zmagania będące częścią esportowych zawodów podczas Gdynia Sailing Days, corocznego festiwalu żeglarskiego, który jest jedną z najważniejszych imprez regatowych w basenie Morza Bałtyckiego. Rywalizacja transmitowana będzie również na żywo na Twitchu Polskiej Ligi Esportowej.

Kibicowanie esportowcom to nie wszystko, ponieważ każdy będzie mógł spróbować swoich sił w najpopularniejszych grach. Na widzów czekać będzie strefa FREE2PLAY, do której wjedzie oficjalny BUS VALORANT od Riot Games. Zgromadzeni widzowie będą mogli spróbować swoich sił w strefie simracingowej, gdzie będzie możliwość objęcia sterów symulatorów wyścigowych.