Respawn.pl

D&G i AGG odpadają z kwalifikacji DreamHack Open

Autor: Sergiusz Lelakowski

Nie zobaczymy żadnej polskiej drużyny Counter-Strike:Global Offensive podczas turnieju DreamHack ZOWIE Open Summer 2016. Team AGG oraz Dobry&Gaming odpadli z internetowych kwalifikacji.

Na niedzielę przewidziano zamknięte eliminacje, gdzie szesnaście formacji miało stoczyć bój o ostatnie wolne miejsce na zawodach głównych w Szwecji.

W swoim pierwszym, bardzo zaciętym, meczu D&G pokonało 2:0 niemiecki ALTERNATE ATTAX. Na cache i dust2 dwukrotnie oglądaliśmy wynik 16:14, co świadczy o wyrównanym poziomie.

W ćwierćfinale Michu z kolegami rywalizował przeciwko tureckiemu Space Soldiers. Niespodziewanie ważne zwycięstwo i przepustka do półfinału trafiły do SS, które wygrało 2:0 – 16:12 i 16:10.

Druga polska drużyna CS:GO rozpoczęła od wygranej z beGenius 2:1 – 12:16, 16:8, 19:16. W drugim meczu Karol “rallen” Rodowicz i spółka niestety musieli uznać wyższość reprezentantów duńskiego Tricked. Rodacy wygrali na mirage 19:17, lecz przegrali 5:16 na train i 13:16 na cobblestone.

Dalej w rywalizacji mamy cztery formacje – Phenomenon, Tricked, ENCE oraz Space Soldiers. Do wygrania jest jeden slot na turniej offline, który odbędzie się 18 – 21 czerwca w Jönköping.