Respawn.pl

DH Austin i ECS nie dla Natus Vincere

Autor: Sergiusz Lelakowski

Pierwsza aktualnie siła na świecie, Natus Vincere, rezygnuje z uczestnictwa w debiutanckim sezonie ligi Esports Championship Series, gdzie w puli nagród znalazło się łącznie aż 3 500 000 dolarów, jak również w tegorocznej edycji DreamHack Austin.

W zeszłym tygodniu zespół dowodzony przez Danylo “Zeusa” Teslenko wycofał się z rozgrywek w ramach Finałów CEVO Gfinity Pro-League Season 9 (czytaj), do udziału w których reprezentanci ukraińskiej organizacji zostali zaproszeni bezpośrednio przez organizatorów wydarzenia. Wczoraj, trenujący pod okiem Sergeya “starixa” Ischuka zawodnicy, odpuścili sobie dwa kolejne, wspomniane wyżej turnieje. Przyczyną tych decyzji jest dające się we znaki zmęczenie, spowodowane wyjątkowo napiętym w ostatnich miesiącach harmonogramem. Chłopaki potrzebują zasłużonego odpoczynku, szczególnie Ladislav “GuardiaN” Kovács, do niedawna zmagający się przecież z kontuzją ręki.

Komentarz starixa:
“To wstyd, że musimy zrezygnować z tak dużych imprez LAN jak DreamHack Austin 2016 i debiutancki sezon ECS, jednak zmęczenie po wielu długodystansowych lotach oraz intensywnych spotkaniach odczułem nawet ja, mimo iż nie jestem graczem. Mam nadzieję, że ta przerwa przywróci nam energię i nie odbierze naszym kibicom powodów do zadowolenia ze świetnych wyników w roku 2016.”