Respawn.pl

Do dwóch razy sztuka? AGO zagra ponownie o play-offy Elisa Invitational Fall!

Autor: Krzysztof Sarna

x-kom AGO po trzech rozegranych spotkaniach w Elisa Invitational Fall jest o krok od awansu do fazy pucharowej. Za pierwszym razem jednak się nie udało, a dziś nadejdzie druga szansa, której szkoda aż będzie nie wykorzystać.

Łącznie z dzisiejszą – zostały jeszcze dwie szanse dla reprezentantów AGO, by zameldować się w fazie pucharowej. “Jastrzębie” na ten moment mają bilans w postaci dwóch zwycięstw oraz porażki. Turniej w wykonaniu formacji z Polski rozpoczął się od triumfu z Young Ninjas, a później doszła jeszcze wygrana z Dignitas. W pierwszej potyczce o awans podopieczni Mikołaja “miNIroxa” Michałkówa jednak nie sprostali i ulegli 1:2 z Copenhagen Flames.

Pierwsze spotkanie polskich drużyn będzie miało miejsce o godzinie 12:00. Wówczas Illuminar Gaming zmierzy się z GamerLegion. IHG uległo wczoraj Lyngby Vikings i przez to też bardzo mocno spadło w światowym rankingu HLTV, bo aż na 194. miejsce! Natomiast GL może pochwalić się 42. pozycją, co z pewnością wzbudza respekt w Polakach. Nie da się ukryć, że IHG na papierze ma bardzo małe szanse. Ewentualny triumf ekipy znad Wisły będzie wielkim zaskoczeniem. W przypadku jednak ewentualnej porażki Illuminar będzie miało bilans 0-2, a to by oznaczało, że na kolejną porażkę miejsca już nie będzie.

Dziś o godzinie 13:00 nadarzy się druga i przedostatnia szansa, by Michał “snatchie” Rudzki i jego koledzy pojawili się w fazie play-off. Przeciwnikiem drużyny znad Wisły będzie GORILLAZ. Robin “flusha” Rönnquist i jego koledzy w drodze do dzisiejszego starcia pokonali Sinners i Fiend, ale w międzyczasie musieli uznać wyższość SKADE. Podopieczni Sergeya “Imbt-a” Bezhanova zajmują 86. miejsce w światowym rankingu HLTV. Dla porównania lepiej wypadają Polacy, którzy są na 25. pozycji. Nie ma się czemu dziwić, że w roli murowanego faworyta stawiane jest właśnie AGO. Ewentualna porażka będzie na pewno wielkim rozczarowaniem, ale szansa na awans będzie jeszcze jedna. 

Jednocześnie swoje spotkanie rozgrywać będzie Izako Boars. “Dziki” wczoraj na dzień dobry przegrały z Singularity w ramach drugiego sezonu REPUBLEAGUE TIPOS i już dzisiaj zagrają eliminacyjny mecz. Przeciwnik podopiecznych Bartosza “Hypera” Wolnego będzie jednak bardzo wymagający, bo po drugiej stronie serwera ujrzymy K23. Ekipa z regionu CIS uległa wczoraj Enterprise, co udowadnia, że Polacy mają jednak szansę na odniesienie zwycięstwa.

Harmonogram wtorkowych spotkań polskich drużyn prezentuje się następująco:

12:00 | Illuminar Gaming vs. GamerLegion – BO3 [Transmisja]

13:00 | x-kom AGO vs. GORILLAZ – BO3 [Transmisja]

13:00 | Izako Boars vs. K23 – BO3 [Transmisja]