Respawn.pl

DO ZERA! FAZE W PÓŁFINALE IEM SYDNEY

Autor: Krzysztof Sarna

Najlepsza czwórka Intel Extreme Masters Sydney wyłoniona! Poranne, piątkowe ćwierćfinały wyłoniły pełną obsadę półfinałów pierwszego dużego turnieju rozgrywanego w CS2. Do wielkiej sensacji doszło w drugim z nich, wszak FaZe Clan zdemolowało i przejechało się po ENCE. Tym samym podopieczni Filipa “NEO” Kubskiego już jutro zagrają o wielki finał imprezy rozgrywanej w Australii. 

Gracze NEO w półfinale

Drugi z ćwierćfinałów IEM Sydney miał być pasjonujący, ciekawy, interesujący, a także wyrównany. W praktyce doszło do prawdziwej demolki, w wyniku której organizacja ze Stanów Zjednoczonych pewnie wstąpiła do półfinału. Podopieczni Filipa Kubskiego nie tylko wygrali 2:0. Na dwóch rozegranych, a jednocześnie wygranych mapach stracili łącznie… pięć rund! Kiedy ENCE prowadziło 3:0 na Nuke’u niewiele wskazywało na to, co miało się wydarzyć kilkanaście minut później. A jednak. Finn “karrigan” Andersen i spółka wygrali do pięciu. Na tym się jednak nie skończyło, ponieważ “Ośmiornice” przegrały na Anubisie do zera! – Próbowaliśmy wszystkiego, ale nie ma wymówki na 0-13. Dzięki za wsparcie i see ju soon – napisał po tym meczu za pośrednictwem swojego Facebooka Paweł “dycha” Dycha, reprezentant ENCE. W półfinale Intel Extreme Masters Sydney NEO i zawodnicy przez niego kierowani spotkają się z MOUZ. Tak więc czeka nas kolejny “polsko-polski” pojedynek. Tak więc możemy być już pewni, że w wielkim finale pojawi się polski akcent.

CZYTAJ TAKŻE: kRaSnaL i ace, czyli statystyki fazy grupowej IEM Sydney

Bez niespodzianek natomiast obyło się w pierwszym z rozgrywanych ćwierćfinałów. Complexity Gaming zgodnie z oczekiwaniami wygrało z BetBoom 2:0. Organizacja z Ameryki rozpoczęła po swojej myśli, bo wygrała wybranego przez siebie Anubisa do sześciu. Ciekawiej było na Ancient, gdzie po pierwszej części, a zarazem grze w ataku to Rosjanie prowadzili 7:5. Po przerwie dopisali na swoje konto jeszcze dwa oczka i tym samym wygrywali 9:5. Gra formacji z regionu CIS jednakże zaczęła szwankować, podczas gdy Jonathana “EliGE’a” Jablonowskiego i jego kolegów nabierać na sile. CoL poszło w końcówce po swoje i wygrało 13:11. O finał zawalczy z G2 Esports.

Piątkowe wyniki IEM Sydney prezentuje się następująco:

BetBoom 0:2 Complexity Gaming – Anubis 6:13, Ancient 11:13

ENCE 0:2 FaZe Clan – Nuke 5:13, Anubis 0:13

Intel Extreme Masters Sydney potrwa do niedzieli, 22 października. W turnieju bierze udział szesnaście drużyn, które walczą o nagrody z łącznej puli ćwierć miliona dolarów. Dla najlepszej ekipy powędruje czek na 100 tysięcy dolarów. To jednak nie wszystko, bowiem triumfator zapewni sobie udział na IEM Katowice 2024.