Respawn.pl

SL i-League Inv. #1: Dobry&Gaming wygrywa z Na’Vi!

Autor: Sergiusz Lelakowski

Polska drużyna Dobry&Gaming (ex-Lounge Gaming) wygrała pierwszy mecz na StarLadder i-League Invitational #1 przeciwko Natus Vincere, szokując wszystkich fanów ukraińskiej drużyny.

Przypomnijmy, że StarLadder i-League Invitational #1 to rozgrywany w Kijowie turniej CS:GO z pulą nagród wynoszącą 100 tys. dolarów. Osiem drużyn mierzy się ze sobą w systemie podwójnej eliminacji. Dobry&Gaming do turnieju zakwalifikowali się z trzeciego miejsca w kwalifikacjach europejskich.

W ćwierćfinale górnej drabinki zawodnicy byłego CSGL trafili na niezaprzeczalnych faworytów tego turnieju, ukraińskie Natus Vincere. GuardiaN i spółka nie dość, że obecnie zajmują drugie miejsce w rankingu drużyn HLTV.org, grają u siebie i w kolejnych meczach będą mogli liczyć na ogromne wsparcie kibiców.

Drużyna trenowana przez Mariusza „loorda” Cybulskiego rozpoczęła mecz od mapy Overpass – wybranej przez Natus Vincere. Tam nasi dali znać o swojej niesamowitej formie już od samego początku, wygrywając pięć rund z rzędu.

Szala zwycięstwa szybko się odwróciła i mimo świetnego startu Polaków, Overpass zakończył się na korzyść Na’Vi wynikiem 11:16. Akcja przeniosła się zatem na mapę Mirage.

Tu już byliśmy świadkami bardziej wyrównanej walki. Po pierwszej połowie innocent i spółka mieli jedną rundę straty do przeciwnika, ale po stronie terrorystów nie dali żadnych szans przeciwnikowi i wygrali 16:9.

BO3 rozstrzygnęło się na mapie Train, gdzie Na’Vi po wygranej nożówce zdecydowali się rozpocząć grę po stronie CT. Polacy ponownie mieli mocny start i tym razem wygrali cztery rundy z rzędu. Nie udało się jednak zdobyć przewagi w pierwszej połówce i do gry po stronie terrorystów D&G musieli podchodzić z trzema rundami straty.

Świetna drużynowa, przemyślana gra, wygrywanie pojedynków 1vs1 i bezbłędne rozgrywanie kluczowych rund przyczyniły się do tego, że na Trainie mogliśmy oglądać dogrywkę. I tu Polacy nie zawiedli, wychodząc z tej nerwowej sytuacji wynikiem 19:17.

Wygranie meczu z taką drużyną jak Natus Vincere na dużym LAN-ie to ogromne osiągnięcie ekipy Dobry&Gaming. Miejmy nadzieję, że w kolejnych spotkaniach będą mieli niemniej szczęścia.

NATUS VINCERE — DOBRY&GAMING
11:16 Overpass (9:6; 7:5)
9:16 Mirage (8:7; 1:9)
17:19 Train (9:6; 6:9; 2:4)

Wcześniej dzisiaj Virtus.pro pokonali ekipę s1mple’a – Worst Players wynikiem 2:1, nie dając im rady tylko w dogrywce na Cache’u. W innych meczach otwarcia HellRaisers wygrali z SK 2:0, a FlipSid3 z GODSENT przegrali 0:2. Mamy za sobą także pierwszy mecz przegranych, HR vs SK, po którym Duńczycy musieli się pożegnać z turniejem jako pierwsi.

Jutro pierwszy mecz Polaków już o 12:00 – Virtus.pro kontra HellRaisers!