Respawn.pl

DreamHack ZOWIE Open Leipzig 2016 – kalendarz kibica

Autor: Sergiusz Lelakowski

To już dzisiaj! Już za kilka godzin startuje pierwszy duży turniej w 2016 roku – DreamHack ZOWIE Open Leipzig 2016! Będziemy na bieżąco relacjonować najważniejsze wydarzenia na stronie, a do oglądania rozgrywek na żywo zapraszamy oczywiście na kanał twitch.tv/izakOOO

Osiem zespołów podzielonych zostało na dwie grupy, w której każda drużyna rozegra minimum dwa mecze – mamy więc do czynienia z tzw. systemem podwójnej eliminacji (dopiero druga porażka eliminuje z grupy, a co za tym idzie – z dalszego udziału w turnieju). Dwa pierwsze mecze zostały zaplanowane na godzinę 12:00, a zmierzą się w nich zespoły z drużyny A: Na’Vi SK Gaming oraz Luminosity FaZe Clan. Po tych dwóch rozegranych mapach o godzinie 13:30 przyjdzie czas na grupę B, która znacznie bardziej nas interesuje, gdyż spotkają się tam Astralis dignitas oraz nasi reprezentanci, czyli Virtus.pro przeciwko mousesports.

Kolejne gry będą rozgrywane zgodnie z przytoczonym wcześniej systemem podwójnej eliminacji – po meczach wygranych i przegranych w poszczególnych grupach (rozgrywanych już, podobnie do wszystkich następnych meczy, w systemie BO3) pożegnamy się z pierwszymi dwoma drużynami, by na początku drugiego dnia, po decydujących meczach w fazie grupowej poznać cztery zespoły, które wezmą udział w fazie play-off. Po meczach półfinałowych, zaplanowanych na 18:00 i 21:00 będzie na nas już czekał tylko finał – obejrzeć go będzie można na żywo już w niedzielę od godziny 13:00

DreamHack Leipzig, jako pierwszy poważny turniej w 2016 roku, będzie niejako wyznacznikiem poziomu nadchodzących  major’ów – teraz okaże się, czy zawodnicy solidnie wykorzystali kilkutygodniową przerwę świąteczną i poświęcili ją na doszlifowywanie swoich umiejętności zespołowych czy też raczej gnuśnieli w rodzinnym ciepełku, zastanawiając się wyłącznie nad tym czy teraz zjeść serniczka, a może jednak pierniczka.

Miejmy nadzieję, że stutysięczna pula nagród tego DreamHack’a wyzwoli w zawodnikach odpowiednio silną wolę walki i zwycięstwa, przez co my, kibice, będziemy mogli ucieszyć doskonałym widowiskiem nasze załzawione od ciągłego wpatrywania się w ekran oczy.

W celu zapoznania się ze składem komentatorskim, relacjonującym DreamHack ZOWIE Open Leipzig 2016 na żywo z terenu event’u – zapraszam do przeczytania artykułu temu poświęconemu:
Znamy komentatorów DreamHack Leipzig!