Respawn.pl

Druga walka kobiet na HIGH League 3! Ewa brodnicka zmierzy się z Kamiszką

Autor: Krzysztof Sarna

Ewa Brodnicka oraz Kamila “Kamiszka” Wybrańczyk zmierzą się na gali HIGH League 3! To jednocześnie piąta z ogłoszony walk, a więc znamy ponad połowę karty walk. Zestawienie to jest ponadto drugim zestawieniem kobiet podczas wydarzenia, które odbędzie się na początku czerwca. 

Na samym starcie warto jeszcze przypomnieć, że w ubiegły wtorek (26 kwietnia) organizacja HIGH League oficjalnie zaprezentowała przeciwnika Denisa “Bad Boya” Załęckiego. Torunianin zadebiutuje w formule MMA wraz z Mateuszem “Don Diego” Kubiszynem. Można domniemywać, że będzie to najprawdopodobniej największy konflikt podczas zbliżającej się trzeciej odsłony wydarzenia. W ERGO Arenie podziwiać będziemy minimum dwie walki kobiet, wszak dziś dowiedzieliśmy się, że naprzeciwko siebie staną Ewa Brodnicka i Kamila “Kamiszka” Wybrańczyk.

CZYTAJ TAKŻE: ENCE z awansem do półfinału BLAST Premier Spring Showdown!

Ewy Brodnickiej z pewnością sportowemu środowisku nie trzeba przedstawiać. To przecież była mistrzyni świata w boksie WBO w wadze super piórkowej. Polka na stałe zapisała się na kartach polskiego boksu zawodowego, wygrywając dziewiętnaście walk z rzędu, w tym aż pięć o statusie mistrzowskim. Sam pas World Boxing Organization należał do niej przez ponad dwa i pół roku. 37-latka postanowiła spróbować swoich sił we freak-fightach, a dokładnie to na HIGH League 1. Wówczas zawodniczka walczyła z Anielą “Lil Masti” Bogusz, aczkolwiek nie przeskoczyła różnicy w płaszczyźnie parteru.

Przeciwniczką doświadczonej pięściarki będzie Kamila Wybrańczyk, która za sobą ma trzy pojedynki w FAME MMA. 35-latka wygrała jeden z nich, a mianowicie z Zusje Astafiewą. Nie sprostała jednak w walce o mistrzowski pas z Martą “Linkimaster” Linkiewicz na dziesiątej edycji tej gali. Ponadto na FAME MMA 12 Kamiszka uległa Annie “IFBB Pro” Andrzejewskiej.

Walka zostanie stoczona na zasadach MMA.

Pierwsza konferencja przed galą HIGH League została zaplanowana na środę, 4 maja w Warszawie. Równy miesiąc przed wydarzeniem jego uczestnicy spotkają się w teatrze na ulicy Nowogrodzkiej 49.

Trzecia odsłona gali HIGH League odbędzie się 4 czerwca w ERGO ARENIE (Gdańsk/Sopot). Łącznie ujrzymy dziewięć pojedynków, z których znamy już cztery. Bilety na HL3 można zakupić w serwisie Eventim.pl, a ceny wejściówek rozpoczynają się od 79 PLN.

Aktualna karta walk gali HIGH League 3 prezentuje się następująco:

  • Alberto “Alberto” Simao vs. Maciej Dubiel
  • Robert “Robur WK” Orzechowski vs. Robert “Hardkorowy Koksu” Burneika
  • Aniela “Lil Masti” Bogusz vs. Zusje Astafiewa (LETHWEI)
  • Denis “Bad Boy” Załęcki vs. Mateusz “Don Diego” Kubiszyn
  • Ewa Brodnicka vs. Kamila “Kamiszka” Wybrańczyk