Respawn.pl

Trwa drugi dzień IEM Rio. 9INE oraz F1KU walczą o playoffy

Autor: Filip Woszczek
hades 9ine

Drugi dzień w ramach IEM Rio 2023 to kolejna dawka emocji związanych z meczami polskich zawodników, którzy nadal walczą o fazę playoff. Ekipa 9INE podejmie dziś Ninjas in Pyjamas, natomiast drużyna Macieja ‘F1KU’ Miklasa zmierzy się z zawodnikami amerykańskiego Cloud9.

Polskie 9INE zaprezentowało się wczoraj bardzo dobrze, eliminując zespół MOUZ po decydującym Nuke, na którym nie mieli zbyt dużych szans. W dzisiejszym spotkaniu 9INE stanie naprzeciw Ninjas in Pyjamas, które po ostatniej porażce przeciwko Natus Vincere będzie chciało powalczyć o pozostanie w turnieju. Wygrany tego spotkania zmierzy się ze zwycięzcą meczu Heroic vs. TheMongolz o awans do fazy playoff.

19:309INE9INEvs.Ninjas in Pyjamas nipNinjas in Pyjamas

W kolejnym pojedynku będzie można obejrzeć zmagania zespołu Macieja ‘F1KU’ Miklasa, którego zespół zdołał pokonać Vitality na Overpassie z deficytu 10:14 w ataku. Dziś czeka ich kolejne wyzwanie w postaci Cloud9, tym razem w formacie Best of 3. Cloud9 prezentowało dość niestabilną formę w ostatnich spotkaniach, natomiast ich pierwsze starcie na tym turnieju zakończyło się zwycięstwem nad brazylijskim MIBR. Wygrany tego pojedynku będzie musiał pokonać zwycięzcę spotkania FaZe vs. FURIA, by zagrać w playoff’ach.

23:00OGOGvs.Cloud9Cloud9

Transmisje ze spotkań w ramach IEM Rio 2023 można obejrzeć na kanale ESL.