Respawn.pl

Drużyna MICHA ze sporym wzmocnieniem. Daps nowym trenerem sekcji CS:GO w Evil Geniuses!

Autor: Marcin Kapusta

Damien “daps” Steele powraca na scenę esportową, ale… nie jako gracz. Kanadyjczyk został mianowany nowym trenerem sekcji CS:GO w Evil Geniuses!

27-latek ma wieloletnie doświadczenie w FPS-ie Valve, w którym reprezentował znamienite marki, takie jak Team Liquid, OpTic Gaming czy Cloud9. Pod koniec 2019 roku dołączył do Gen.G Esports, pod którego banderą zwyciężył m.in. DreamHack Open Anaheim. Niemniej zespół nie przetrwał próby czasy i został rozwiązany we wrześniu 2020. Sam Damien postanowił przerzucić się na Valoranta i przywdział barwy NRG eSports. Z tą drużyną nic wielkiego nie zdołał osiągnąć. Na domiar złego, kilkanaście dni temu ogłosił zakończenie kariery profesjonalnego gracza. “To nie był sekret dla ludzi z mojego bliskiego otoczenia, że granie nie sprawia mi już przyjemności, co było głównym powodem do podjęcia decyzji o zakończeniu profesjonalnej kariery” – oświadczył.

Dzisiaj 27-latek powrócił na scenę Counter-Strike’a: Global Offensive, jednak w nowym wcieleniu. Został bowiem mianowany głównym trenerem sekcji CS:GO w Evil Geniuses, zastępując w obowiązkach Wiltona “zewsa” Prado, zwolnionego na początku czerwca. Co ciekawe, daps miał  już okazję sprawdzić się w roli szkoleniowca w 2017 roku. Wówczas przez miesiąc trenował graczy NRG Esports.

Aktualny skład Evil Geniuses prezentuje się następująco:

  • 🇺🇸 Vincent “⁠Brehze⁠” Cayonte
  • 🇧🇬 Tsvetelin “⁠CeRq⁠” Dimitrov
  • 🇨🇦 Peter “⁠stanislaw⁠” Jarguz
  • 🇺🇸 Owen “⁠oBo⁠” Schlatter
  • 🇵🇱 Michał “⁠MICHU⁠” Müller
  • 🇨🇦 Damien “daps” Steele (trener)