Respawn.pl

Duńskie derby o pozostanie na BLAST Premier Spring Groups

Autor: Krzysztof Sarna

Sobota to zarazem trzeci dzień BLAST Premier Spring Groups. Dziś czekają nas pierwsze wyjaśnienia w grupie A. Poznamy pierwszą drużynę, która pożegna się z imprezą w stolicy Danii. Na dobrą sprawę przed rozpoczęciem wszystkich trzech spotkań trudno jest wskazać, które z nich zapowiada się najciekawiej, bowiem każde w tej rozpisce może być “mocne”.

Sobota to ostatnie spotkanie pierwszej kolejki grupowej BLAST Premier Spring Groups. Kolejne to już dwa mecze z grupy A. Warto już na samym starcie wspomnieć, że Heroic albo Astralis pożegna się z imprezą i będzie mogło wracać do domu. 

CZYTAJ TAKŻE: Te switche pozamiatały! Recenzja klawiatury Corsair K70 RGB TKL

Tak samo, jak w piątek, pierwsze starcie wystartuje o godzinie 12:00. Do tej pory nie mieliśmy okazji obserwować jeszcze Natus Vincere i Ninjas in Pyjamas. Dla obu ekip będzie to pierwsza konfrontacja w nowym roku. NiP wraca po długiej przerwie, bo ostatnie starcie stoczyło 26 listopada. Wówczas podopieczni Daniela “djLa” Narancicia dotarli do półfinału BLAST Premier Fall Final. Z kolei Oleksandr “s1mple” Kostyliev i jego kompani zakończyli w połowie grudnia BLAST Premier World Final na 5-6. lokacie. Ostatnie spotkanie z udziałem tych drużyn miało miejsce 25 listopada podczas wspomnianego Fall Final. Wówczas po pełnej serii lepsi byli reprezentanci Ninjas in Pyjamas. Tak samo zresztą było 4 września w ramach 16. sezonu ESL Pro League. Czy zatem organizacja z regionu CIS zdoła przełamać tę passę? Tym bardziej przecież, że zajmuje ona 9. lokatę w światowym rankingu HLTV, podczas gdy Ninjas in Pyjamas plasuje się na 16. pozycji. Odpowiedź na to pytanie uzyskamy po godzinie 12:00.

CZYTAJ TAKŻE: MOUZ prześciga FURIĘ w rankingu HLTV

Następnie Evil Geniuses wraz z Teamem Vitality stoczy bój o awans do grupowego finału grupy A. “Geniusze Zła” niespodziewanie pokonali Heroic w meczu otwierającej rundy rezultatem 2:1. Z kolei “Pszczoły” okazały się lepsze od Astralis. Czy organizację z Ameryki będzie stać na kolejną niespodziankę? Wydaje się, że odświeżony skład EG otwiera do tego drogę. Tak naprawdę trudno rokować podczas pierwszego turnieju roku, bowiem ekipy muszą na nowo pokazać, na co je stać. Przegrany jednak niczego nie traci, ponieważ spadnie do dolnej drabinki, w której zagra w starciu ostatniej szansy z wygranym meczu Heroic – Astralis o awans do grupowego finału.

Na zakończenie soboty dojdzie właśnie do potyczki pomiędzy Heroic a Astralis. Któraś z tych drużyn będzie musiała opuścić zmagania. Obie duńskie drużyny przegrały swoje mecze otwarcia z dopiero co wspomnianym EG i Vitality. Derby pomiędzy tymi drużynami to już swego rodzaju klasyk. Bilans z 2022 roku jednak nie przemawia w żadnym stopniu na korzyść Astralis, bowiem na cztery stoczone pojedynki to Heroic było górą w każdym! Dostrzegalny jest jednak zjazd formy w obozie Rasmusa “sjuusha” Becka i spółki, co otwiera drogę do zwycięstwa dla osiemnastej siły świata.

Harmonogram sobotnich spotkań BLAST Premier Spring Groups prezentuje się następująco:

12:00 | Natus Vincere vs. Ninjas in Pyjamas – BO3

15:00 | Evil Geniuses vs. Team Vitality – BO3

18:30 | Heroic vs. Astralis – BO3

Transmisja ze wszystkich spotkań wraz z polskim komentarzem prowadzona będzie na oficjalnym kanale Twitch Piotra “Izaka” Skowyrskiego. Dostaniecie się do niego klikając tutaj.

BLAST Premier Spring Groups rozpoczyna się właśnie dzisiaj i potrwa aż do następnej niedzieli, a więc 29 listopada. W turnieju bierza łącznie udział dwanaście ekip, w tym pięć z pierwszej dziesiątki rankingu HLTV. Całkowita pula nagród to 177 500 dolarów oraz sześć miejsc w turnieju Spring Final. Ekipy z lokat 7-12 będą musiały walczyć o awans do wiosennych finałów podczas imprezy z cyklu Spring Showdown.